Szukasz szkolenia sprzedażowego, biznesowego lub z BHP? Szkolenie edukacyjne!

Jesteśmy zawsze szczerzy wobec siebie

Pięknie to zabrzmiało. To przecież jasne i takie oczywiste, ale niepostrzeżenie może przerodzić się w pułapkę. Początkowo naturalnie wszystko przemawia za szczerością. Przed kim się wypłakać, z kim podzielić się swoimi kłopotami, jak nie z partnerem. A jeśli podoba mi się jakiś inny mężczyzna/inna kobieta, to partner ma przecież prawo dowiedzieć się o tym, partnerzy mają się wzajemnie obdarzać zaufaniem. To jest podstawa ich związku.

Zadziwiające jak bardzo to przekonanie jest rozpowszechnione wśród młodych par. Większość z nich opowiada się za totalną szczerością, która według nich jest najważniejszym założeniem dla dobrze funkcjonującego związku. Każdy powinien wiedzieć wszystko o swoim partnerze. Tylko niewielu zdaje sobie sprawę z tego, że warunek ten jest w rzeczywistości prawie niewykonalny. Większość opowiada się za partnerem przejrzystym jak szkło.

Tak naprawdę sprawy mają się zupełnie inaczej. „Popatrz – mówi ona – kupiłam sobie nową bluzkę, śliczna, prawda?” (ona jest zwolenniczką absolutnej szczerości partnerskiej). „Ładna” – on na to. – „A ile kosztowała?” Ona podaje połowę faktycznej ceny nie mrugnąwszy nawet okiem. „O, to nawet przystępna cena” – mówi i cieszy się razem z nią.

Co się stało? Dlaczego w tej błahej, przecież sprawie sięgnięto po kłamstwo? Wyjaśnień jest kilka. Kobieta zna swojego partnera i wie, że jeśli cena, którą poda, wyda mu się zbyt wysoka, to będzie zmuszona wysłuchać jego długotrwałych dywagacji o rozbieżnościach między cenami producenta hurtownika i detalisty. Wybiera więc drogę najmniejszego oporu i kłamie, ona, zwolenniczka szczerości. Może też być tak, że jej samej cena bluzki wydaje się zbyt wysoka i zła jest na siebie, że znowu uległa swej słabości do zakupów i kupiła coś, co wcale nie było jej tak bardzo potrzebne. Aby więc uniknąć krytyki z jego strony, podaje zmyśloną cenę. Trochę dziecinne zachowanie jak na dorosłą osobę, jednak wcale nie takie rzadkie u osób obu płci.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.