Jak naturalnie wyczyścić szyszynkę

0
1201
odsłon

Szyszynka to gruczoł, który jest odpowiedzialny za regulację naszego zegara dobowego. W gruczole tym między innymi produkowana jest melatonina czy też dimetylotryptamina. Gruczoł ten musi być w doskonałym stanie a jego największym problemem jest jego zwapnienie. Zwapnienie szyszynki powodowane jest między innymi przez duże ilości fluoru i fosforu. Na szczęście jednak istnieją pewne naturalne sposoby, które pozwalają rozwiązać problem z wapniejącą szyszynką.

Do codziennej diety należy włączyć szereg produktów, które pozwalają uzyskać bardzo dobre efekty:
– spirulina, młody jęczmień – produkty te są bogate w składniki mineralne i przeciwutleniacze. Te pokarmy bogate w chlorofil pozwalają usuwać metale ciężkie oraz toksyny. Dodatkowo zaletą tych produktów jest wzmacnianie układu odpornościowego organizmu.
– olejek z oregano – posiada on bardzo silne działanie przeciwbakteryjne oraz oczyszczające. Jednak trzeba pamiętać, że jest on bardzo silny i należy go stosować z umiarem oraz przede wszystkim odpowiednio rozcieńczony
– jod – pierwiastek ten blokuje wchłanianie przez organizm toksycznego fluoru. W pierwiastek ten bogate są ryby, brokuły, szpinak czy też wodorosty. Dodatkowo można także stosować jodynę do wchłaniania jodu przez skórę.
– buraki (sok z buraków) – w ich składzie znajduje się bor, którego zadaniem jest usuwanie metali ciężkich oraz stabilizacja poziomu wapnia w organizmie. Poza tym zaletą buraków jest fakt posiadania sporej ilości witamin z grupy B.

Innymi produktami pozwalającymi oczyścić szyszynkę i organizm są kakao czy też ocet jabłkowy. Dzięki zastosowaniu naturalnych metod można osiągnąć naprawdę dobre rezultaty.