Potrzebna pomoc dla Karolinki. Powrót do zdrowia.

0
490
odsłon

Link do zbiórki, którą organizuję za zgodą Mariusza i Ireny.

https://pomagam.pl/qiks5uzg

„Karolinka i Irena wypadek miały we wtorek 12 lutego na trasie S3. Kiedy jadąc na umówioną wizytę w poradni w Gorzowie mijały śmiertelny wypadek i auto przed nimi zwalniało, przyhamowała też Irena a bus jadący za nią z całym impetem wbił się w naszego Forda.

Wszystko działo się na oczach policji, straży i pogotowia zabezpieczających pierwszy wypadek, stąd pomoc była bardzo szybka. Wezwano śmigłowiec,który zabrał Karolinę do Szczecina do szpitala. Od wtorku mała leży w śpiączce farmakologicznej na dziecięce intensywnej terapii w szpitalu. W sobotę była wybudzana,lecz nie umiała jeszcze oddychać samodzielnie i z powrotem ją wprowadzono w śpiączkę i pod respirator.

Obrażenia są bardzo,bardzo poważne, złamania kości czołowej, nosa, zatok nosowych oczodołu, większości twarzy, do tego krwiaki w mózgu. Po wybudzeniu będzie przewożona do innego szpitala, by przejść operację zespolenia kości czoła oraz innych, najpilniejszych złamań. Bardzo poważna i trudna operacja. Jej niewykonanie może grozić wieloma konsekwencjami. Po operacji czeka ją długotrwałe dochodzenie do zdrowia, nie wiemy na dziś dokładnie jakie obrażenia pozostawił wypadek w mózgu, jakich jeszcze operacji, zabiegów, plastyki, konsultacji, rehabilitacji Karolcia będzie wymagała. Wszystko pokaże czas…

Mariusz i Irena”