Przewracasz się z boku na bok na łóżku? 5 porad, jak stworzyć przyjazne do zasypiania środowisko

0
731
odsłon

Sypialnia jest pomieszczeniem niezwykle wymagającym. Jest miejscem mającym zapewnić odpowiedniej jakości sen, dlatego powinna być właściwie zaaranżowana. Każdy element w sypialni ma znaczenie dla tego, by nie wstać rano z ciemnymi dołkami pod oczami. Wprowadzenie tych pięciu porad sprawi, że wnętrze sypialni zapewni doskonałe warunki do wypoczynku.

Materac to podstawa

Wbijające się w ciało sprężyny starego materaca nie uczynią snu satysfakcjonującym. Będą raczej uciążliwe, irytujące i drażniące. Wygodny materac z agatameble.pl pozwoli przyjąć wygodną pozycję, a rano nie będzie trzeba martwić się, że znów pojawi się ból karku. Zastosowanie   innowacyjnych materiałów i połączeń w materacach – lateksu i pianki czy sprężyn kieszeniowych i płyty kokosowej zdecydowanie poprawi jakość snu.

Wygodne i solidne łóżko

Dostosowany do potrzeb materac nie spełni swojego zadania, jeśli zostanie umieszczony w starym, skrzypiącym przy najmniejszym ruchu łóżku. Chcąc uczynić sypialnię wygodną i zapewniającą warunki do wysokiej jakości snu, posiadanie wysokiej jakości łóżka jest niezbędne. Można postawić również na rozkładaną sofę. Rozwiązanie to jest stosowane szczególnie często w przypadku niewielkich pomieszczeń, ale równie dobrze zapewnić może wysoki komfort podczas spania.

Pościel i poduszki

Wygodne poduchy i ciepła pościel w zimę, a chłodząca latem to idealny sposób na ułatwienie sobie zasypiania. Dobrym sposobem jest codzienne wystawianie pościeli na powietrze, co nada jej świeżości i przyczyni się do szybszego zapadnięcia w sen.

Nawilżacz powietrza

Przydaje się szczególnie zimą, kiedy otwieranie okien i wietrzenie pomieszczenia jest niemożliwe. Odpowiednia wilgotność powietrza ułatwia zasypianie i podnosi jakość snu.

Odpowiedni nastrój

W szybszym zaśnięciu pomoże wyciszenie się przed snem. Warto w sypialni ustawić klimatyczne świece lub lampy dające subtelne i delikatne światło, które pozwala poczytać książkę, ale nie męczy oczu.