Gdzie szukać najlepszego ubezpieczenia na życie?

0
519
odsłon

Około 25% Polaków posiada indywidualne ubezpieczenie na życie, jednak jeśli dodamy ubezpieczenia grupowe, na przykład z miejsca pracy, wartość ta znacznie wzrośnie. O takiej polisie warto pomyśleć szczególnie zakładając rodzinę. Dlaczego to dobra decyzja? Gdzie znaleźć najlepsze ubezpieczenie?

Korzyści wynikające z polisy na życie

Zakładając rodzinę zdecydowanie warto zadbać o odpowiednią polisę na życie, zwłaszcza gdy jest się jej głównym żywicielem. Osoby decydujące się na to ubezpieczenie nie zakładają oczywiście swojej śmierci, jednak doskonale zdają sobie sprawę, że może ona nastąpić także w młodym wieku, choćby na skutek nieszczęśliwego wypadku. Ubezpieczenie na życie to doskonała inwestycja w przyszłość rodziny. Choć nie zastąpi utraty bliskiej osoby, może przynajmniej zapewnić komfort finansowy w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia.

Jak oszacować optymalną wartość polisy?

Trudno oszacować optymalną wysokość polisy na życie. Warto wziąć pod uwagę zgromadzone dotychczasowe oszczędności, a następnie zastanowić się, o jaką sumę powinny być uzupełnione na wypadek naszej śmierci, aby zapewnić spokój naszym bliskim. Oprócz typowych potrzeb egzystencjalnych, możemy pomyśleć także o funduszach na edukację potomstwa. Ubezpieczenie na życie można także wzbogacić o dodatkowe elementy, takie jak wsparcie w przypadku ciężkiej choroby lub kontuzji członka rodziny, świadczenia przy urodzeniu kolejnego dziecka i wielu innych przewidzianych w umowie okolicznościach. Koszty ubezpieczenia na życie rozpoczynają się już od kilkudziesięciu złotych miesięcznie, a w kryzysowej sytuacji mogą okazać się niezwykle opłacaną inwestycją.

Gdzie szukać ubezpieczenia na życie?

Na polskim rynku działa wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferujących korzystne polisy na życie. Jednak, aby nie tracić czasu na poszukiwania, najlepiej skorzystać ze wsparcia agencji oferującej polisy w jednym miejscu, np. CUK. Wybór oferty multiagencji ubezpieczeniowej, takiej jak CUK to także szansa na skonsultowanie swojej sytuacji i potrzeb ze specjalistą, co pozwoli w optymalny sposób wybrać najlepsze ubezpieczenie na życie z dodatkowymi pakietami.