Na czym polega faktoring z cesją cichą?

0
555
odsłon

Chcesz zachować płynność finansową dzięki faktoringowi, ale obawiasz się, że kontrahent może źle zareagować na wniosek o zgodę na cesję wierzytelności? Istnieje sposób, dzięki któremu możesz uzyskać finansowanie faktur bez jego wiedzy! Dowiedz się, na czym polega faktoring z cesją cichą!

Faktoring cichy, tajny, nienotyfikowany lub z cesją cichą – wszystkie te nazwy określają wersję finansowania faktur, która nie wymaga uzyskania zgody na cesję wierzytelności od kontrahenta, a więc nie stwarza obowiązku poinformowania go o fakcie korzystania z usług tego typu. Na czym dokładnie polega taki układ i jakie przynosi korzyści?

Jak działa faktoring z cesją cichą?

Faktoring z cesją cichą w pewnym stopniu działa podobnie, jak jawny. Twoje faktury są finansowane od razu przez wybraną instytucję, więc nie musisz zamrażać pieniędzy na okres nawet 90 dni. Odmiennie traktowana jest jednak kwestia wierzytelności. Spłata faktury jest wymagana nie od kontrahenta, a od klienta. W chwili gdy zostanie zrealizowana, oddajesz należność wraz z ustaloną wcześniej opłatą. Dzięki temu faktoring cichy nie wymaga uzyskania zgody od kontrahenta na cesję – co więcej, nie także ma obowiązku, by w ogóle go informować o korzystaniu z takiej usługi. Ponieważ taka forma finansowania wiąże się z większym ryzykiem, jest możliwa jedynie po dokładnej ocenie Twojej wypłacalności. Zazwyczaj jest także odpowiednio droższa.

Jakie korzyści daje faktoring z cesją cichą?

Faktoring z cesją cichą umożliwia zachowanie płynności finansowej, bez narażania swojego wizerunku i relacji biznesowych. Niektórzy kontrahenci mogą nie wyrazić zgody na cesję wierzytelności, a w dodatku odebrać to jako wyraz braku zaufania. Informacja o tym, że korzysta się z faktoringu może także spowodować podejrzenia, że Twoja firma zmaga się właśnie z problemami finansowymi. Wizerunek w biznesie ma ogromne znaczenie, dlatego warto o niego dbać.

Jak uzyskać faktoring z cesją cichą?

Faktoring z cesją cichą można uzyskać w bardzo prosty i szybki sposób, jeżeli skorzysta się z eFaktoringu NFG – pierwszej w Polsce usłudze faktoringu internetowego. Cały proces realizuje się on-line, bez potrzeby wychodzenia z domu oraz zbędnych formalności. Wystarczy wysłać odpowiedny wniosek do wybranej firmy finansującej – po weryfikacji otrzymuje się pieniądze nawet już w 5 minut! Potem pozostaje poczekać na spłatę faktury przez kontrahenta, by oddać należność powiększoną o ustaloną wcześniej prowizję.

Chcesz skorzystać z faktoringu cichego? Wybierz Narodowy Fundusz Gwarancyjny! Wejdź na stronę: www.nfg.pl, by już w kilka minut zdobyć pieniądze z faktury. Zachowaj płynność finansową i dobre stosunki z kontrahentami!