Cudze chwalicie, swego nie znacie, czyli top 5 polskich rowerów dla każdego

0
775
odsłon

Bardzo często kupując rowery szukamy zagranicznych znanych marek nie biorąc pod uwagę tych polskich, a to duży błąd. Wiele z nich ma wieloletnią tradycję, a niektóre z nich z powodzeniem sprzedawane są na eksport, jak np. rowery Romet. Warto zatem przyjrzeć się najlepszym polskim rowerom, które korzystają ze światowej klasy podzespołów Shimano i sprawdzają się na różnych nawierzchniach, jak i w „miejskiej dżungli”. Dziś przedstawimy naszym zdaniem top 5 polskich rowerów dla każdego i udowodnimy, że powiedzenie „cudze chwalicie, swego nie znacie” jest w tym przypadku bardzo trafne.

Miejsce 5: Rower górski elektryczny Ecobike S4 27,5 2019

Na 5 miejscu w naszym rankingu znalazł się rower górski elektryczny Ecobike S4 27,5 2019. Jest to rower dla osób, które szukają najlepszych rozwiązań i podzespołów. Oczywiście cena takiego roweru, jak w przypadku wielu rowerów ze wspomaganiem jest dość wysoka. Jednak jeśli chce się mieć rower elektryczny z prawdziwego zdarzenia najlepiej jest postawić na polską markę Ecobike. Mamy tu najlepsze rozwiązania Shimano, jak hamulce tarczowe BL MT-200 i przerzutki Acera 9 Speed z tyłu i Altus 3 Speed z przodu. Silnik jest umieszczony w tylnym kole, dzięki czemu można uzyskać lepszą stabilność, co jest bardzo istotne przy jeździe po górach. Rower został wyposażony w funkcjonalny dodatek w postaci manetki gazu, dzięki czemu korzystanie z napędu jest jeszcze wygodniejsze. Baterie na ogniwach LG zlokalizowane są w ramie, przez co zapewnione jest odpowiednie rozłożenie masy.

Miejsce 4: Rower trekingowy Unibike Globetrotter Man 2019

Na miejscu 4 znalazł się rower o bardzo nowoczesnym designie, który z powodzeniem może konkurować z markami zachodnimi. Jest to Unibike Globetrotter Man 2019, czyli doskonały rower trekingowy, który sprawdzi się w zróżnicowanych warunkach. Posiada stalowy widelec ze skokiem 63 mm i blokadą hydrauliczną, co pozwala na stabilną jazdę po wyboistej nawierzchni, a także możliwość wygodnej jazdy na wprost. Nie mogło tu zabraknąć podzespołów Shimano. Jak przystało na rower najwyższej klasy wszystkie współpracujące jednostki pochodzą od tego japońskiego producenta. Mamy tu również szereg udogodnień, jak doskonale amortyzowane siodełko, czy bagażnik, który pomieści zarówno sakwy, jak i pompkę rowerową. Mechanizm napędowy i hamulcowy Shimano Deore zapewnia najwyższy komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Miejsce 3: Rower górski Romet Mustang M2

Na najniższym stopniu podium znalazł się rower górski Romet Mustang M2. To jedna z najnowszych propozycji producenta rowerów Romet. Charakteryzuje się ultralekką ramą aluminiową oraz dopasowanymi do niej oponami z bieżnikiem przystosowanym do jazdy po nierównych górskich ścieżkach Michelin Country Grip’R 29. Ten model posiada zarówno przerzutki, piasty, hamulce, tarcze hamulcowe, czy manetki od producenta Shimano. 27 biegów umożliwia komfortową jazdę po górach, również dzięki siodle oraz szerszym bieżnikom opon.

Miejsce 2: Rower trekingowy Romet Gazela 4

Drugie miejsce w naszym rankingu zajął kolejny rower trekingowy, a mianowicie Romet Gazela 4. Sprawdza się zarówno na krótkich, jak i długich trasach. Jest świetny do wycieczek za miasto, jak i miejskich wojaży. Na uwagę zasługuje tu aluminiowa rama, która jest odpowiednio wyprofilowana, co wpływa na komfort jazdy. Amortyzowane siodło może być wygodne nawet na znacznych wybojach. Duże znaczenie ma tu również amortyzowany widelec, dzięki któremu skręcanie na nierównej powierzchni może być komfortowe. Rower świetnie nadaje się do jazdy w deszczu, gdyż został wyposażony w błotniki.

Miejsce 1: Rower crossowy Romet Orkan 4 M

Zwycięzcą naszego rankingu został rower crossowy Romer Orkan 4 M. Rowery Romet zyskują znakomite recenzje i mogą się równać z wieloma flagowymi modelami zachodnich marek. To rower crossowy przez duże „C”. Jak na taki model przystało posiada doskonałe hamulce tarczowe Shimano BL-M355, dzięki którym sprawdza się w różnych warunkach i na zróżnicowanych nawierzchniach. Doskonale sprawdzi się zarówno jako rower do treningu, do jazdy po mieście, jak i w terenie. Dzięki swojej uniwersalności i doskonałym komponentom, a także doskonałemu stosunkowi jakości do ceny, zyskuje coraz więcej zwolenników.

Wybierając rowery elektryczne, trekingowe, czy crossowe, wcale nie trzeba sięgać po modele zagranicznych producentów. Polskie nie odbiegają od nich jakością, a przedstawione modele są tego dobitnymi przykładami.