Co powinna zawierać dobra sala konferencyjna?

0
759
odsłon

Myślisz o przeprowadzeniu konferencji, np. w górach, ale nie wiesz, czym kierować się przy wyborze odpowiedniego miejsca? Odpowiedź jest prosta: wyposażeniem sali konferencyjnej! W niniejszym artykule podpowiadamy, co powinno znaleźć się w takim pomieszczeniu, aby konferencja przebiegła sprawnie i pomyślnie.

Nieograniczony dostęp do Internetu

Korzystanie z Internetu podczas konferencji w celu przedstawienia jakichś danych albo badań to bardzo częsta rzecz. Dlatego nie może być mowy, że Internet nie działa lub go zabrakło. Najlepiej, gdy sala ma dostęp do bezprzewodowego Internetu, a jeszcze lepiej, gdy jest to światłowód. Duży transfer, brak konieczności go podłączania to niewątpliwe atuty takiego rozwiązania.

Sprzęt multimedialny

To podstawa! Jeżeli interesują Cię konferencje w górach, a sam jedziesz np. z Warszawy, to logiczne, że nie będziesz przewoził ze sobą całego sprzętu. Obowiązkowym elementem wyposażenia jest rzutnik lub ekran, na którym będzie bardzo dobrze widoczna dana prezentacja. Mile widziany jest również laptop.

Doskonała akustyka

Akustyka jest ważna podczas każdej konferencji i prezentacji. Każdy prelegent chce być dobrze słyszany! Dlatego istotne jest, by sala była przestronna, a nagłośnienie – odpowiednio przemyślane z użyciem wysokiej jakości urządzeń.

Naturalne oświetlenie

Naturalne oświetlenie, w przeciwieństwie do tego sztucznego, dodaje energii uczestnikom konferencji i sprawia, że łatwiej jest się skupić na danym temacie. Dlatego zwróć uwagę, czy sala ma duże okna, które wychodzą np. na południe. Wystarczająca ilość światła słonecznego potrafi naprawdę zmienić podejście!

Część „wypoczynkowa”

Nie mówimy tutaj o kanapie, ale o stolikach, przy których będzie można zjeść poczęstunek, przyswoić zdobytą wiedzę i nawiązać kontakty z pozostałymi uczestnikami konferencji (networking). Jeśli mowa o konferencji w górach, dobrym pomysłem będzie instalacja kominka, który dodatkowo ogrzeje podczas zimy.

Możliwość noclegu

Wybierasz się na konferencję dwudniową albo daleko od swojego miejsca zamieszkania? Zamiast szukać osobno sali na konferencję i noclegu, postaw na 2 w 1, czyli hotel konferencyjny. Po dniu spędzonym na prezentacjach i rozmowach będziesz mógł od razu udać się na odpoczynek do swojego pokoju.