Jakie są popularne rodzaje rolet?

0
744
odsłon

Rolety są w stanie wprowadzić do pomieszczeń niezwykły styl. Spełniają również istotne funkcje praktyczne. Zakrywają okno w całości, dzięki czemu optymalnie chronią przed słońcem. Rolety polecane są zwłaszcza osobom ceniącym intymność. Jakie są najpopularniejsze rodzaje tego rodzaju osłon?

Rolety ekranowe

Najbardziej rozpowszechniony typ rolet to modele ekranowe. Wyposaża się w nie domy i mieszkania, a także biura i obiekty użyteczności publicznej. Najczęściej producent rolet ekranowych wykonuje je z poliestru, włókna szklanego lub PCV. Wysokiej jakości materiał chroni osłonę przed uszkodzeniami, a także zabezpiecza kolor przed blaknięciem na skutek działania promieni słonecznych.

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie zwijane są falami do góry, co pozwala na uzyskanie nietuzinkowego efektu dekoracyjnego. Rozwiązanie to prezentuje się bardzo estetycznie, dzięki czemu doskonale pasuje do wielu wnętrz. Producent rolet rzymskich często wyposaża je w pionowe wzmocnienia z fiszbin. Osłona może dzięki temu rozwijać się równo i nie sprawia żadnych problemów przy opuszczaniu.

Rolety dzień i noc

Jednym z najbardziej oryginalnych rozwiązań są rolety dzień i noc. Tego rodzaju modele są osłonami podwójnymi, wykonanymi z poziomych pasów oddzielonych pozostawionymi przerwami. Rolety te sprawdzają się we wnętrzach mocno nasłonecznionych. Ustawienie w pozycji otwartej zapewnia efektywne naświetlenie, podczas gdy pozostawienie odstępów pozwala na uzyskanie tzw. efektu zebry.


Rolety plisowane


Plisowane rolety są wyjątkowo uniwersalne. Za sprawą lokowania w prowadnicach, można stosować je nawet na oknach dachowych. Osłona tego typu zwijana jest na całej długości równolegle i przybiera kształt harmonijki. Dobry producent rolet zwykle posiada w swojej ofercie modele wolnowiszące lub kasetowe. Osłony te mogą być zwijane do góry lub w obu kierunkach. Rolety plisowane można łatwo dopasować do okna o niestandardowym kształcie. Wykonuje się je z różnych tworzyw, np. włókna bambusowego czy dzianiny.