Ergonomia i elegancja czyli modele krzeseł konferencyjnych

0
624
odsłon

Krzesło konferencyjne musi być ergonomiczne, wygodne i wykonane z trwałych, odpornych na uszkodzenia materiałów. Co więcej, powinno pasować do wystroju sali. Jakie są najpopularniejsze modele krzeseł do pomieszczeń konferencyjnych? Zachęcamy do lektury!

Krzesła konferencyjne 

  • Krzesła ISO ‒ krzesła ISO to krzesła z możliwością sztaplowania, doskonale sprawdzają się w przypadku niewielkich przestrzeni ‒ po zakończonych konferencji, spotkaniu czy naradzie krzesła można ułożyć jedno na drugim i zaoszczędzić w ten sposób nieco miejsca. Krzesła ISO można łączyć w rzędy, do krzeseł  mogą być też dołączone pulpity.  
  • Krzesła skórzane ‒ krzesła, których obicie zostało wykonane ze skóry doskonale się prezentują, są trwałe i wygodne. Takie krzesła są również dość drogie, alternatywą dla nich mogą być krzesła wykonane z ekoskóry. 
  • Fotele tapicerowane ‒ godnym uwagi rozwiązaniem jest również zakup tapicerowanych foteli konferencyjnych. Fotele są bardzo wygodne i dobrze prezentują się we wnętrzach zaaranżowanych w różnym stylu. Warto jednak pamiętać, że fotele nie są wyposażone w kółka i nie obracają się co może nieco krępować ruchy.    
  • Krzesła obrotowe ‒ są bardzo doceniane, ponieważ gwarantują wykonywanie nieskrępowanych ruchów. 
  • Krzesła ze sklejki ‒ ostatnio sporą popularnością cieszą się również krzesła wykonane ze sklejki. Takie modele są wygodne, lekkie, często z możliwością sztaplowania. 

Krzesła konferencyjne ‒ na jakie parametry zwrócić uwagę?

Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na zakup krzeseł konferencyjnych w stylu klasycznym, nowoczesnym, industrialnym czy skandynawskim, pamiętajmy, że krzesło powinno być trwałe i wygodne. Na jakie parametry  warto zwrócić uwagę podczas zakupów: 

  • wyprofilowanie oparcia i siedziska
  • możliwość łączenia krzeseł w rzędy
  • możliwość regulacji wysokości siedziska
  • podłokietniki 
  • materiały, z jakich krzesło jest wykonane

Aranżacja sali konferencyjnej ‒ dlaczego to takie ważne? 

Warto pamiętać, że choć stół konferencyjny i krzesła są najważniejszymi meblami w sali konferencyjnej nie są jej jedynym elementem. Dobrze zadbać o to, by aranżacja sali była dopracowana w każdym szczególe ‒ w końcu pełni ona funkcje reprezentacyjne, jest miejscem, w którym przeprowadzane są ważne spotkania, negocjacje biznesowe, rozmowy z kontrahentami. 

Contino ‒ ergonomiczne krzesła konferencyjne 

Zarówno wybór krzeseł konferencyjnych, jak i aranżacja sali nie należą do najprostszych zadań, jeśli więc nie czujemy się na siłach, by sprostać temu wszystkiemu możemy zdać się na pomoc specjalistów. Godną polecenia firmą jest Contino. Firma świadczy kompleksowe usługi, zajmuje się przygotowaniem projektów, sporządzaniem kosztorysów, doborem mebli, ich dostawą i montażem. Fachowcy zadbają o każdy szczegół i sprawią, że sala konferencyjna będzie wyróżniać się elegancja i funkcjonalnością.