Woda stoi w wannie? Sprawdź te domowe sposoby na udrożnienie rur!

0
819
odsłon

Ciepła kąpiel to doskonały pomysł na relaks. Co jednak zrobić, gdy po dniu pełnym obowiązków lub zawodowych napięć nie możesz spokojnie wypocząć, ponieważ Twoja instalacja hydrauliczna nie jest drożna? Oto kilka prostych patentów, dzięki którym w łatwy sposób uporasz się z uciążliwym problemem zatkanych rur.

Pomoc fachowca

Może się okazać, że zatkany odpływ doprowadził do uszkodzenia całego systemu kanalizacyjnego. Warto wówczas skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która specjalizuje się w tego typu naprawach. Wystarczy wejść na stronę internetową https://www.stankan.pl/udraznianie-rur-kanalizacyjnych/i skontaktować się ze specjalistami, wykorzystującymi w swojej pracy nowoczesne narzędzia oraz nowatorskie metody. Zdarza się bowiem, że przyczyna awarii nie jest widoczna na pierwszy rzut oka. W takich przypadkach stosuje się odpowiednią kamerę, rejestrującą przekrój rur odpływowych. To pozwala podjąć szybkie i efektywne działania.

Domowe sposoby udrażniania

Jeśli masz ochotę na relaksującą kąpiel, ale nie możesz jej przygotować, bo Twój system kanalizacyjny jest zatkany, możesz wówczas wypróbować proste domowe sposoby usunięcia zatorów. Będziesz potrzebować następujących produktów:

  • sody oczyszczonej,
  • wybielacza,
  • wody.

Do niedrożnej rury wsyp sodę oczyszczoną, dzięki której nagromadzony tłuszcz zostanie rozpuszczony, a nieprzyjemne zapachy zneutralizowane. W tym czasie przygotuj garnek z wodą, a po kilku minutach przelej wrzątek do odpływu. Poczekaj dziesięć minut, po czym dodaj do gorącego roztworu jedną szklankę wybielacza. Wszelkie bakterie, drobnoustroje i zarazki powinny zostać zlikwidowane. Metodę możesz stosować regularnie, dzięki czemu unikniesz ryzyka ponownego zatkania się rur.

Domowe sposoby udrażniania to skuteczne rozwiązanie w walce z zalegającymi w odpływie zarazkami oraz bakteriami. Warto jednak pamiętać, by przynajmniej raz w roku skorzystać z usług fachowców. To uchroni Cię przed przykrymi niespodziankami i poważnymi awariami systemu kanalizacyjnego.