Nowe mieszkania w Warszawie tańsze od używanych?

0
842
odsłon

Rynek mieszkaniowy w Warszawie to pełna gama nieruchomości do dyspozycji kupujących i wynajmujących. Chociaż stale swoje inwestycje realizują tu deweloperzy, to jednak bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się także mieszkania z drugiej ręki.

Warszawa to miasto stale przyciągające nowych mieszkańców, co w związku z tym wymusza duże zapotrzebowanie na przestrzenie mieszkalne. Poza rynkiem wtórnym co roku szeregi inwestycji oddają tutaj także deweloperzy w Warszawie. Warto jednak wskazać, że za nowe mieszkania wcale nie trzeba płacić więcej niż za te używane!

Ceny mieszkań nowych i używanych w stolicy

Warszawskie ceny mieszkań od lat są jednymi z najwyższych w całym kraju. Zgodnie z raportem podanym przez serwisy internetowe Bankier.pl oraz OtoDom we Wrześniu 2019 roku cena ofertowa za jeden metr kwadratowy nowego mieszkania w Warszawie wyniosła 8 325 złotych, natomiast mieszkania używanego – aż 10 806 złotych. Tak duża różnica w cenach jest przede wszystkim konsekwencją lokalizacji mieszkań używanych. Są one położone przede wszystkim w centrum oraz przy ważnych arteriach komunikacyjnych, w tym także w pobliżu linii metra oraz w innych, dobrze skomunikowanych punktach miasta.

Nowe mieszkanie tańsze od używanego

Osoby zainteresowane zakupem mieszkania w Warszawie wprost od dewelopera mogą zapłacić za swoje „M” znacznie mniej niż wtedy, gdy będą chcieli kupić je z drugiej ręki. To korzystne rozwiązanie dla tych, którzy mogą iść na kompromis i wybrać lokal poza ścisłym centrum miasta, gdzie koszty kupna są najwyższe.

Za nowe mieszkanie od dewelopera możemy zapłacić jeszcze mniej wtedy, gdy wybierzemy dzielnice na obrzeżach, większy metraż, a także mieszkania położone na parterze lub na najwyższym piętrze. Wówczas koszty mogą wynieść nawet około 7 000 złotych za jeden metr kwadratowy nieruchomości, czyli o ponad 1 000 złotych mniej niż średnia cena ofertowa.