Medulin – perełka chorwackiej Istrii. Miejsce wypoczynku i relaksu.

0
392
odsłon

Riwiera Istria, to najbardziej wysunięta część chorwackiego wybrzeża, uznawana za jeden z najpiękniejszych regionów kraju. Słynie z pięknych widoków, mnóstwa architektonicznych zabytków, a także wspaniałych plaż. Jako, że w okresie wojennym riwiera była częścią Włoch, do dziś został zachowany niepowtarzalny, włoski klimat. Przekłada się to zarówno na styl życia mieszkańców jak i kuchnię. Siadając w którejś z regionalnych restauracji lub kawiarni można na chwilkę poczuć się jak we włoskim miasteczku.

Medulin – piękne plaże i zachody słońca

Położony w spokojnej zatoce, Medulin, jest jednym z najchętniej wybieranych kurortów wakacyjnych w północnej Chorwacji. Spokój i cisza stwarzają idealne warunki do wypoczynku, relaksu i zabawy. Dzięki temu miejscowość jest chętnie odwiedzana przez rodziny z dziećmi – rodzice mogą odpocząć, a różnorodność atrakcji nie pozwala nudzi się dzieciom. Miejscowość oferuje mnóstwo atrakcji dla miłośników przyrody, sportu, rekreacji i relaksu. Nieopodal znajduje się rezerwat przyrody Cape Kamenjak, a samo miasteczko leży w spokojnej zatoce, otoczonej malutkimi wysepkami o bujnej roślinności. Wychodzące z morza wysepki tworzą piękne krajobrazy, które można podziwiać z wybrzeża lub zwiedzać wodną taksówką. Wzdłuż morza ciągnie się promenada, przy której cumowane są niewielkie łodzie i jachty, tworzące romantyczny klimat przy zachodzie słońca. W ciągu dnia można natomiast wypoczywać na różnorodnych plażach lub skorzystać z oferty sporotowo-rekreacyjnej. Do wyboru mamy plaże kamieniste, żwirowe, jak i piaszczyste, przy których znajdują się wypożyczalnie sprzętu wodnego, a nieopodal parki rozrywki, umilające czas całej rodzinie. Najchętniej odwiedzana jest plaża piaszczysta Bijeca o łagodnym zejściu do wody. Jako jedna z nielicznych plaża piaszczystych na riwierze stała się atrakcją turystyczną dla rodzin z dziećmi, które chętnie korzystają z dogodnego dojścia do morza i możliwości zabaw w piasku. 

Gdzie szukać noclegu w Medulin?

Jako, że miasto nie posiada ścisłego centrum, zabudowa jest dość rozproszona. Nocleg powinniśmy dobrać do docelowego miejsca, w którym chcemy spędzić najwięcej czasu. Możemy kierować się odległością od interesującej nas plaży, zabudowań lub wybranej atrakcji i szukać noclegu w bliskiej okolicy. Miasto posiada wspaniałe domy przy plaży, z dostępem do morza, basenami, jak również kameralne mieszkanie i pokoje. Noclegi w Medulin z łatwością znajdziemy w miejscach ustronnych, na skraju miasta, a także tętniących życiem, w otoczeniu restauracji, kawiarni i sklepów. Bogata oferta noclegowa sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Właśnie dzięki temu Medulin stał się idealnym miejscem wypoczynkowym dla wielu zagranicznych turystów.