Jak wybrać właściwego dostawcę prądu?

0
1752
odsłon

Na co warto zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy z dostawcą prądu? Na jakiego operatora się zdecydować? Często nie mamy czasu przeprowadzić wnikliwej analizy i przejrzeć wszystkich ofert sprzedawców energii elektrycznej. Dlatego ten artykuł podpowie, na co warto zwrócić uwagę przed wyborem dostawcy prądu i podpisaniem umowy.

Dystrybutor a dostawca energii

Na czym tak naprawdę polega różnica między dystrybutorem a dostawcą prądu?
Dystrybutorem jest spółka, do której należy infrastruktura, która odpowiada za przesyłanie prądu. Dostawca to firma, od której odbiorca końcowy kupuje prąd. Aktualnie zarówno firmy, jak i klienci indywidualni, posiadają możliwość wyboru operatora energii. To właśnie z operatorem uzgadniamy ceny, podpisujemy umowy.

Konsument może wybierać spośród kilkunastu, kilkudziesięciu a nawet kilkuset sprzedawców, w zależności od lokalizacji miejsca zamieszkania. Najważniejsi dostawcy prądu w Polsce to przedsiębiorstwa powiązane z dużymi spółkami dystrybucyjnymi. Zwykle to one są w stanie zaoferować najatrakcyjniejsze stawki, zarówno dla firm, jak i dla klientów indywidualnych. Rozglądanie za nowym dostawcą prądu warto zacząć od tych firm, które oferują najwięcej możliwości.

Zmień dostawcę prądu!

Proces zmiany dostawcy prądu może być prostszy, niż nam się wydaje. Wielu z nas usilnie pozostaje przy dotychczasowym operatorze. Nie zdajemy sobie sprawy, że na rynku jest dostępnych wiele innych, korzystniejszych ofert. To błędne myślenie wynika z niewiedzy oraz obaw związanych z biurokracją. Niektórzy uważają, iż zmiana wiąże się z wymianą instalacji elektrycznej lub z wizytami w biurach obsługi klienta.

Przed podjęciem decyzji o zmianie dostawcy prądu powinniśmy zgłębić oferowane pakiety cenowe, ale również warunki współpracy. Dostawca prądu Enea proponuje zmianę w czterech prostych krokach! Kiedy już wybierzemy najlepszą dla nas ofertę, wystarczy, że wypełnimy formularz na stronie internetowej i poczekamy na telefon od konsultanta. Pozostałymi formalnościami zajmie się Enea. Nie musimy się przejmować wypowiedzeniami umowy oraz zgłaszaniem nowej do Operatora Systemu Dystrybucyjnego. Tym wszystkim zajmą się pracownicy naszego nowego sprzedawcy prądu. My musimy podjąć decyzję jaki pakiet wybrać, by dopasował się do naszego trybu życia.