Oświetlenie kuchni – najlepsze pomysły

0
519
odsłon

Szukasz inspiracji do oświetlenia kuchni? Chcesz stworzyć miejsce, w którym gotowanie będzie sprawiało Ci przyjemność? Nasze najlepsze pomysły uwzględniają nie tylko główne oświetlenie LED do kuchni, ale także oświetlenie nad blatem, oświetlenie nad stołem, a nawet oświetlenie szafek. Twoje lampy LED do kuchni mogą być nie tylko praktyczne, ale też piękne i ciekawe! Pamiętaj jednak, że nasze najlepsze pomysły na oświetlenie kuchni sprawdzą się, ale tylko wtedy gdy prawidłowo zaplanujesz oświetlenie. Jak to zrobić? I jakie oświetlenie do kuchni polecamy?

Jak rozmieścić oświetlenie w kuchni?

Prawidłowe oświetlenie kuchni ma wpływ nie tylko na komfort przyrządzania posiłków, ale także na nasze samopoczucie. Jeśli chcesz dobrze zaprojektować oświetlenie w kuchni, to przede wszystkim musisz wziąć pod uwagę funkcje, jakie będzie spełniać to pomieszczenie. Jak to zrobić? Przede wszystkim oświetlenie w kuchni należy podzielić na strefy. Tylko wtedy uzyskasz dobry projekt oświetlenia kuchni.

Należy zadbać, aby lampy LED do kuchni były rozmieszczone przy kuchennym blacie i nad stołem, a także w centralnym miejscu kuchni. Główne oświetlenie kuchni przyda się np. podczas sprzątania. Oświetlenie szafek w kuchni ułatwi szukanie konkretnych produktów, a oświetlenie nad stołem umili wspólne posiłki i zrobi przyjemny nastrój podczas romantycznych wieczorów. Coraz częstszym rozwiązaniem jest łączenie kuchni i jadalni na otwarty salon. Wtedy koniecznie nad stołem lub wyspą powinny znaleźć się lampy wiszące LED.

Oświetlenie w kuchni – jakie wybrać?

Oświetlenie LED dla domu, w tym oświetlenie LED do kuchni ma ogromne znaczenie. Kuchnia jest sercem domu. To tutaj przyrządzamy posiłki i spędzamy czas z rodziną. W związku z tym kuchnia musi być jasnym i dobrze oświetlonym miejscem. Dodatkowo warto, aby lampy LED i żarówki LED pasowały do wystroju wnętrza. Jakie oświetlenie LED do kuchni warto wybrać? Już za chwilę dowiesz się, jakie rozwiązania do kuchni warto zastosować. 

Porada 1: Taśmy LED – oświetlenie w kuchni pod szafkami

Oświetlenie pod szafki kuchenne to designerskie rozwiązanie, które sprawdzi się do każdej kuchni. Najlepsze taśmy LED, które oświetlą przestrzeń pod szafkami, ułatwią pracę przy blacie oraz sprawne poszukiwanie narzędzi w szafkach. Jakie taśmy LED wybrać? Najlepsze są taśmy ledowe z gęsto ułożonymi diodami. Taśma LED, która ma 120 diod/m zapewni optymalne światło, które zapewni dobre oświetlenie kuchni nawet bez włączonego oświetlenia głównego. Montaż taśmy LED na samoprzylepnej warstwie 3M zapewnia trwałość, ale polecamy dodatkowo zastosowanie mlecznej przesłony. Przesłona do taśmy LED daje wrażenie ciągłości świecenia, bez widocznych poszczególnych punktów świetlnych, a dodatkowo wygląda niezwykle elegancko.

Porada 2: Żarówki LED – praktyczne i piękne

Moda na pomieszczenia otwarte trwa w najlepsze. Aranżacje wnętrz z kuchnią otwartą na salon zachwycają, a dodatkowo są bardzo funkcjonalne. Współcześni projektanci docenili wszystkim znane żarówki LED, które odpowiednio zaaranżowane mogą się stać doskonałym elementem wyposażenia wnętrz, ale także wciąż pełnić funkcję oświetlenia w kuchni, jadalni czy salonie. Minimalistyczna lampa wisząca LED Nowodvorski to sposób na zastosowanie żarówki LED bez żadnej oprawy. Wykorzystaj żarówki ledowe w nieoczywisty sposób i powieś ich kilka obok siebie. Uzyskasz rewelacyjny efekt!. To nie tylko chwilowa moda, ale także uniwersalne rozwiązanie, które wpisze się w każdą przestrzeń.

Porada 3: Modne lampy do kuchni – lampy designerskie

Jeśli zależy Ci na minimalistycznym oświetleniu, które doskonale oświetli całą kuchnię, to zdecyduj się oświetlenie LED do kuchni jakim są spoty LED Zuma Line. Rozmieszczone ich po całej kuchni w jednakowej odległości od siebie równomiernie oświetli całe pomieszczenie. To idealny sposób, jeśli nie chcesz mieć dużego żyrandola na środku, który sprawia, że pomieszczenie jest mniejsze. Designerskie lampy LED od Zuma Line to polskie lampy, które swoim minimalistycznym, ale solidnym wykonaniem, zachwycają nawet najbardziej wymagające osoby na całym świecie. 

Który pomysł podoba się Wam najbardziej?