Okres jesienno-zimowy jako czas szczególnej pielęgnacji stóp

0
382
odsłon

Ubieranie sandałków lub klapek na piękne, gładkie i zadbane stopy, to norma, która powoduje, że w okresie letnim, poświęca się dużo uwagi pielęgnacji i zabiegom z nimi związanymi. Jednak wraz z przyjściem okresu jesienno-zimowego, ubierania grubszych ubrań oraz skarpet i butów, zapomina się o tym, aby kontynuować troskliwą opiekę nad ciałem, a w szczególności poświęcać ją stopom.

Mimo szerokiej gamy produktów dostępnych na rynku oraz urządzeń pomocniczych, zima sprawia, że bardzo mało osób utrzymuje odpowiednią pielęgnację. Niestety powoduje to późniejsze problemy z poceniem, a także doprowadzeniem naskórka do odpowiedniego zdrowia i wyglądu.

Korzyści z dbania o stopy zimą

Opinające stopy skarpety oraz buty, sprawiają, że te się szybko przegrzewają i obcierają. Naskórek na nich zaczyna być grubszy i wysuszony, pojawiają się nagniotki, a pięty pękają, co może prowadzić do różnych chorób lub bólu. Dodatkowo brak pielęgnacji w zimie, niweluje starania o piękne stopy latem. Dlatego też dbanie w tym okresie jest szczególnie ważne, aby zachować gładką, zdrową skórę, bez zrogowaceń, a także mieć ciągły komfort chodzenia. Poświęcanie pielęgnacji większej uwagi przez całą zimę, zaowocuje korzyściami bez większego wysiłku.

Jak odpowiednio dbać o stopy zimą?

Zachowanie zdrowia i dobrego stanu naskórka, nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy dobrać wysokiej jakości urządzenia i produkty do pielęgnacji oraz regularnie je stosować. Z pomocą przychodzą profesjonalne kosmetyki marki GEHWOL. To firma specjalizująca się w produkcji preparatów wspomagających dbanie o stopy. Aby zachować ich piękny wygląd należy regularnie moczyć je w wodzie np. z dodatkiem dobrej jakości soli ziołowej, po czym usuwać tarką zrogowaciały naskórek. Po takiej pielęgnacji niezbędne jest smarowanie kremem z mocznikiem, gdyż składnik ten nawilża, odkaża, działa przeciwświądowo, a także zmiękcza. Dlatego też warto zwracać uwagę na produkty, które posiadają go w składzie. Dodatkowo, aby uniknąć pocenia warto stosować dezodoranty do stóp lub pudry. Wszystkie pozycje stosowane w pielęgnacji znajdują się w asortymencie marki GEHWOL. Produkty tego producenta, będą przydatne również w przypadku odcisków, zbyt twardych paznokci, czy też zimnej skóry, ponieważ posiada on w swojej ofercie preparaty rozgrzewające i  zmiękczające, przeznaczone do poszczególnych zadań.

Dodatkowe porady sprzyjające stopom w zimie

Czas zimowy jest wymagający dla stóp nie tylko ze względu na możliwość pojawiania się zrogowaceń i pęknięć, ale także z powodu braku przewiewu w butach. Z tego też powodu powinno się zadbać o wymianę obuwia w pracy. Przychodząc do niej zalecana jest zmiana na lżejsze w których stopy nie będą się przegrzewać. Dodatkowo priorytetem jest zwracanie uwagi na dobre jakościowo skarpety o składzie materiałowym, w którym jest wysoka zawartość naturalnych włókien bawełnianych, czy też bambusowych. Na rynku pojawiły się także takie z dodatkom jonów srebra, zapobiegające namnażaniu się bakterii.