3 sposoby na szybkie porządki

0
395
odsłon

Porządki towarzyszą nam szczególnie w okresie świąt, warto jednak po nowym roku zadbać także o rutynowe, codzienne czyszczenie mieszkania. Sprzątanie może być szybkie i przyjemne, jeśli zastosujemy się do kilku prostych rad – sprawdź, jakich.

Zorganizuj sobie pracę!

Nie chodzi tu wcale o pracę związaną ze sprzątaniem, ale o codzienne obowiązki domowe. Im lepiej zorganizowany dom, tym łatwiej w nim sprzątać – oto klucz do sukcesu. Idealnym przykładem jest kuchnia, w której wszystko powinno mieć swoje miejsce. Chaotyczne rozmieszczenie żywności w lodówce, w szafkach i na blatach zdecydowanie szkodzi. Najlepiej przy przygotowaniu posiłków regularnie sprzątać, zakręcać słoiki i odstawiać przyprawy na swoje miejsce – inaczej za każdym razem przypadkowo coś przewrócimy lub rozsypiemy. Dobrze też wyrobić w sobie nawyk szybkiego mycia blatów kuchennych i kuchenki – błyskawiczne przetarcie wilgotną gąbką codziennie sprawi, że kuchnia będzie lśnić czystością!

Zmiotka – nasz dobry przyjaciel

Zmiotki niesłusznie kojarzą się z akcesoriami ubiegłego wieku. Używane regularnie, pomogą zadbać o czystość w każdym dom. Można wykorzystać je np. do czyszczenia trudno dostępnych miejsc, takich, jak grzejniki. Tego typu zmiotki mieszczą się idealnie w ciasnych, niewielkich przestrzeniach, a niektóre z nich są dodatkowo wyposażone w rozsuwane drążki, które pozwolą dotrzeć na każdą głębokość. Zmiotka może zastąpić odkurzacz lub ścierkę w dni, w które nie chcemy wykonywać generalnych porządków – to najlepsze akcesorium dnia codziennego! Nowoczesne, regulowane zmiotki znajdziesz na https://www.leifheitsklep.pl/.

Mokre chusteczki

Kiedy nie mamy ochoty czyścić powierzchni gąbką czy szmatką przy użyciu wody, możemy szybko przetrzeć je mokrą chusteczką. Możemy śmiało wykorzystywać te przeznaczone do użytku na ludzkiej skórze, jednak do większych zabrudzeń przeznaczone są specjalne chusteczki do czyszczenia kuchni lub łazienki. Ponadto grubsze, bardziej wytrzymałe z chusteczek po zużyciu  możemy uprać z resztą ścierek i szmatek i stosować je do codziennego przecierania kurzy, zgodnie z nurtem „less waste”!