Rzeczy, które warto wiedzieć przed zakupem materaca przez internet.

0
483
odsłon

Zakupy online posiadają wiele zalet w porównaniu do tradycyjnych sklepów. Należą do nich między innymi: szeroki wybór, niższe ceny oraz możliwość dokonania ich bez wychodzenia z domu. Dlatego trudno się dziwić, że wiele osób kupujących materace również robi to za pośrednictwem internetu. Jednak co należy wiedzieć, aby cały proces przebiegł sprawnie, a nabyty produkt spełniał wszystkie oczekiwania?

Jaki rodzaj materaca?

Pierwszą decyzją, jaką należy podjąć, jest wybór budowy materaca. Dwa najpopularniejsze rodzaje to materace piankowe i sprężynowe. Pierwsze wykonane są one z różnego rodzaju tworzyw sztucznych z miniaturowymi pęcherzykami powietrza pomiędzy warstwami materiału. Dzięki takiej budowie są one jednocześnie miękkie i wytrzymałe. Natomiast modele sprężynowe jak sama nazwa wskazuje, posiadają w środku sprężyny zapewniające amortyzację.

Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii produkcji współczesny materac piankowy potrafi łączyć wygodę z niską wagą oraz właściwościami ortopedycznymi. Dlatego coraz częściej stanowi on pierwszy wybór wielu klientów. Jednak istotną rzeczą, którą należy wiedzieć, jest to, że poszczególne modele nie są identyczne i w zależności od użytego tworzywa różnią się właściwościami. 

Na przykład te wykonane z pianki termoelastycznej dostosowują swój kształt do użytkownika nie tylko pod wpływem nacisku, ale również ciepłoty ciała. Z kolei pianki wysokoelastyczne odznaczają się wysoką sprężystością oraz elastycznością punktową. Oznacza ona, że lepiej dostosowują się do ciężaru leżącego w pojedynczych miejscach. Natomiast materace wykonane z pianki lateksowej są najbardziej wytrzymałe, a także bardzo dobrze wchłaniają i odparowują wilgoć. 

Wybór uznanego producenta

Ponieważ materace z reguły są zakupem na lata oraz mają duży wpływ na jakość naszego snu, oraz zdrowie nie warto na nich oszczędzać. Dlatego dobrym wyborem będą produkty markowych producentów takich jak Hilding. To istniejąca od 80 lat szwedzka firma, której materace cieszą się uznaniem na całym świecie. Jej wyroby cechują się nie tylko wysoką jakością wykonania, ale również innowacyjnością. Firma ta podczas ich projektowania i produkcji wykorzystuje zarówno nowoczesne technologie, jak i najnowsze badania naukowe dotyczące snu. Dowodem uznania dla materacy Hilding jest między innymi wieloletnia współpraca z IKEĄ.

Dostawa i wysyłka

Osoby kupujące przez internet często zwracają uwagę na takie kryteria jak koszty i czas dostawy oraz wybór możliwych sposobów płatności. Jednak przy zakupie materacy trzeba zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz, jaką jest odpowiednie opakowanie. Musi ono zapewnić mu odpowiednią ochronę podczas transportu, dzięki której dotrze on do nas w idealnym stanie. Jest to szczególnie ważne podczas zakupu markowych produktów jak wspomniany wyżej Hilding. Dlatego należy upewnić się, że wykonujący je producent opakowań ma odpowiednie doświadczenie i dostarcza produkty wysokiej jakości. Można to zrobić na przykład, wysyłając maila do sklepu przed dokonaniem zakupu.