Sufity podwieszane i inne gipsowe elementy – jak je wykorzystać w swoim domu?

0
1139
odsłon

W aranżacji przestrzeni domowej coraz chętniej sięgamy po rozwiązania niekonwencjonalne, dzięki którym wnętrza zyskują oryginalny charakter. Zainteresowaniem inwestorów cieszą się więc elementy systemów gipsowych, takie jak sufity podwieszane, osłony karniszy czy panele ścienne 3D.

Wykorzystując systemy gipsowe można samodzielnie i bez większego wysiłku stworzyć unikalną aranżację wnętrza. Ich montaż jest niezwykle łatwy – wystarczy wyposażyć się w niezbędne narzędzia oraz akcesoria i dodatki montażowe, a wykończenie poszczególnych pomieszczeń nie będzie pracą, ale przyjemnością.

Sucha zabudowa szybko podzieli mieszkanie

Dostosowanie powierzchni mieszkalnej do własnych potrzeb wymaga niekiedy podzielenia jej na mniejsze pomieszczenia. Wykonanie takiego podziału w tradycyjnych technologiach budowlanych jest stosunkowo drogie, zajmuje wiele czasu i stanowi dodatkowe obciążenie dla konstrukcji budynku. Sucha zabudowa jest więc realną alternatywą, coraz chętniej wykorzystywaną w przypadku konieczności postawienia ścianek działowych. Płyty gipsowo-kartonowe czy cementowe są lekkie, mają wysokie parametry akustyczne, ogniochronne i termoizolacyjne, a dodatkowo pozostawiają wiele swobody w aranżowaniu wnętrza.

Sufity podwieszane z oświetleniem LED

W coraz większej ilości domów i mieszkań pojawiają się sufity podwieszane – to w nich montowane jest często oświetlenie LED w postaci paneli lub punktowych świateł. Za największą zaletę podwieszanego sufitu uznaje się możliwość ukrycia nierówności i niedoskonałości sufitu oraz poprowadzenie całkowicie niewidocznej instalacji elektrycznej. Na jego montażu cierpi jednak wysokość pomieszczenia, która delikatnie się zmniejsza, jednak zalety tego rozwiązania przeważają nad tą niewielką wadą.

Panele gipsowe – oryginalna dekoracja ścian

W aranżacji wnętrz ogromną rolę odgrywa wykończenie ścian. W pomieszczeniach o czysto użytkowym charakterze, jak kuchnia czy łazienka, zwykle montowane są kafelki lub panele, które wykazują się odpornością na działanie wilgoci, a jednocześnie są łatwe do utrzymania w czystości. W pomieszczeniach reprezentacyjnych stosuje się rozwiązania dekoracyjne, które oprócz funkcji praktycznych mają być również estetyczne i oryginalne. W ten trend wpisują się panele ścienne 3d Flexgips – lekkie, wykończone w różnorodnych kształtach panele gipsowe, dzięki którym szybko i łatwo można stworzyć efekt plastra miodu, plecionego koszyka lub pikowanej ściany.