Obrazy na płótnie canvas – noworoczne trendy dekoratorskie

0
625
odsłon

Noworoczne trendy wystroju wnętrz to inspiracja dla zmiany w naszym otoczeniu – nowe dekoracje, kolory, dodatki. Co będzie modne w tym roku? Rok 2020 to echo minionego „złotego wieku” i kwiatowych ozdób i dodatków. Jak się domyślacie, motywem przewodnim wystroju wnętrz w tym roku będą kwiaty. Dodatkami, które wprowadzą kwiatowe wzory do Waszych wnętrz w nienarzucający się sposób, są obrazy na płótnie canvas.

Obrazy drukowane na płótnie są lekkie, ergonomiczne i łatwe do zawieszenia na dowolnej ścianie. Dzisiejsza technologia druku pozwala na odwzorowanie grafiki w bardzo wysokiej rozdzielczości. To sprawia, że możliwość aranżacji i wyboru wzorów jest niemal nieograniczona. Ze względu na swoją niewielką wagę, obrazy canvas można dowolnie dopasowywać i przenosić z miejsca na miejsce.

Kwiatowe kompozycje są jednymi z najbardziej wdzięcznych motywów dekoracyjnych. Delikatne, kolorowe lub pastelowe kwiaty dodadzą uroku każdemu wnętrzu. Kwiaty są bardzo kobiecym i romantycznym motywem, chętnie wykorzystywanym we wzornictwie. Najczęściej spotykane są te w odcieniach pastelowego różu lub fuksji, w połączeniu z białym tłem. Taki motyw ozdabia narzuty na łóżko czy pościele, ale drobne, kwiatowe ornamenty zdobią też ścienne panele kuchenne lub kafelki.

Dlaczego warto rozważyć wprowadzenie kwiecistych dodatków we wnętrzach? Jak wiadomo, barwne motywy w dużych ilościach potrafią przytłoczyć. Optyczne zmniejszenie pomieszczeń nie jest wskazane, zwłaszcza w przypadku niewielkiego metrażu. Aby uniknąć dekoratorskiego fiaska, można powoli wprowadzać nowe motywy. W tym przypadku świetnie sprawdzą się obrazy na płótnie canvas z kolorowymi, nienarzucającymi się motywami storczyków czy polnych kwiatów. Te pierwsze, szczególnie chętnie kupowane są przez ośrodki SPA i WELLNESS, a także kliniki medycyny estetycznej.

Rok 2020 to rok powrotu do wnętrza. Po wyrazistych kolorach przyszedł czas na zimne i neutralne barwy, które wyciszają, uspokajają i inspirują. Skąd ten trend? Ludzie żyjący w pogoni za codziennością są stęsknieni za chwilą dla samych siebie, których brak wyraźnie dał się we znaki. Nowe trendy dekoratorskie to przede wszystkim spokój, delikatność, ulotność i eteryczność – czego z pewnością nie brakuje kwiatowym kompozycjom.