Nowoczesne i funkcjonalne włączniki światła

0
504
odsłon

Aranżacja wnętrza wymaga wyczucia smaku i znajomości dostępnych na rynku materiałów i nowości. Dotyczy to zwłaszcza tych mieszkań, które utrzymane zostały w nowoczesnym stylu i mają nadążać za najnowszymi trendami. Niezwykle istotna jest przy tym konsekwencja w doborze elementów wyposażenia. Spójna stylistycznie aranżacja nie może zawierać w sobie mebli oraz dodatków pochodzących z wielu różnych epok i reprezentować całkowicie odmienne trendy wnętrzarskie. Warto przy tym pamiętać, że dotyczy to zarówno mebli oraz zastosowanych materiałów, jak i niewielkich, ale mających ogromne znaczenie dla funkcjonalności pomieszczenia dodatków.

Przykładem takiego drobnego elementu, który w istocie ma ogromny wpływ zarówno na estetykę, jak i sposób użytkowania wnętrza są włączniki światła. Pomieszczenia w stylu nowoczesnym mogą wymagać nowoczesnych rozwiązań. Dlatego warto zastanowić się nad montażem włączników Livolo. Czym takie włączniki różnią się od klasycznego osprzętu, powszechnie stosowanego w większości mieszkań? – Już wyjaśniam…

Estetyka

Już od pierwszej chwili zwraca uwagę estetyczny i nowoczesny wygląd osprzętu Livolo. Całkowicie płaski, przylegający do ściany panel sterowania prezentuje się bardzo efektownie i doskonale współgra ze stylistyką nowoczesnego wnętrza. Panel ma jednolitą kolorystkę, a pośrodku oznaczone miejsce, które służy do sterowania oświetleniem za pomocą dotyku. W przypadku włączników Livolo nie ma bowiem klasycznych przełączników, a światło można włączyć poprzez delikatne muśnięcie opuszkiem palca oznaczonego na panelu sterowania miejsca.

Efektowny design włączników Livolo stanowi ich ogromny atut. Taki efekt można było uzyskać dzięki zastosowaniu do ich produkcji wyjątkowego materiału. Do wykonania panelu zastosowano  hartowane szkło, które wpływa nie tylko na prezencję włączników, ale również na ich odporność. Dostępność osprzętu w różnych wersjach kolorystycznych pozwala dopasować włączniki do konkretnej aranżacji. Na stronie Gajwer.pl kupimy włączniki Livolo w kolorach: czarnym, białym, szarym oraz złotym.

Wygoda

Umieszczony w panelu sterowania sensor umożliwia wygodne serowanie światłem za pomocą dotyku. Miejsce, w którym znajduje się sensor, oznaczono na panelu graficznie za pomocą kółka. Do włączenia lub wyłączenia światła wystarczy delikatne dotknięcie jego powierzchni. Jeśli włączymy światło, umieszczone na panelu kółko zaświeci się na kolor niebieski, a po jego wyłączeniu na kolor czerwony.

Dodatkową zaletą jest możliwość użytkowania osprzętu Livolo w połączeniu z pilotem. Pozwala to na wygodne sterowanie światłem bez konieczności podchodzenia do panelu sterowania. Można to robić, siedząc wygodnie na kanapie albo układając się wieczorem do snu. Jeżeli planujemy takie rozwiązanie, powinniśmy wybrać włączniki oznaczone symbolem „R”.

Funkcjonalność

Jeżeli mówimy o praktycznych aspektach związanych z osprzętem Livolo, nie możemy pominąć jego modułowej budowy. To zaleta, którą trudno przecenić. Daje dużą dowolność w aranżowaniu wnętrza. Umożliwia bowiem umieszczenie obok siebie włączników światła, ściemniaczy światła, przyłączy multimedialnych, gniazd elektrycznych, a także włączników przeznaczonych do sterowania roletami i żaluzjami. W tym celu należy zastosować wielokrotną ramkę, w której poszczególne elementy zostaną zamontowane.

Trwałość

Zastosowany do produkcji włączników materiał wpływa na ich wyjątkową trwałość. Wykonany z hartowanego szkła panel długo zachowuje nienaganny, imponująco efektowny wygląd. Jest odporny na zarysowania oraz uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu codzienne użytkowanie nie wpływa negatywnie na jego estetykę. A ponieważ hartowane szkło gwarantuje również to, że panel sterowania jest niepalny, włącznik nie stworzy dodatkowego zagrożenia na wypadek pożaru.

Dotykowe włączniki Livolo to nie tylko niebanalny design i wyjątkowa stylistyka. To także funkcjonalność, bezpieczeństwo i wygoda codziennego użytkowania. A ponieważ bardzo cenimy takie cechy, osprzęt Livolo coraz częściej gości w nowocześnie urządzonych wnętrzach.