Materace, które zapewniają najlepszy wypoczynek

0
276
odsłon

Dobrze wszyscy wiemy, że sen jest ważną częścią naszego życia. Jego jakość przełoży się na nasze zdrowie, dlatego nie pozostawiamy przypadkowi kwestii wyboru materaca, który musi zapewniać maksymalny komfort. Łatwo pogubić się w dostępnym asortymencie, dlatego warto najpierw ocenić, czego potrzebujemy i poszukać produktów wykonanych w trosce o jakość.

 Jaki materac wybrać w trosce o kręgosłup

Warte uwagi są materace hybrydowe, które łączą w sobie funkcjonalność sprężyn kieszeniowych i zalety pianki wysokoelastycznej. To doskonałe podparcie całego ciała i regeneracja podatnego na dolegliwości kręgosłupa. Odpowiednia twardość to podstawa. Godne zainteresowania są materace termoelastyczne, w których zastosowano specjalnego rodzaju pianki. Mają one zdolność dopasowania się do kształtu ciała oraz pozycji jaką przyjmujemy podczas snu. Jest to możliwe pod wpływem temperatury ciała i siły nacisku. To odpowiedź na potrzeby osób, które cierpią na zwyrodnienia kręgosłupa. Pianka termoelastyczna odciąża kręgosłup i pozwala szybko zregenerować się mu nawet po ciężkim dniu. Czasem bez skutku szukamy przyczyny bólów kręgosłupa, nie podejrzewamy, że rozwiązanie jest na wyciągnięcie naszej ręki. Wymiana materaca często może być wystarczająca, aby wnieść nocną regenerację na znacznie wyższy poziom.

Praktyczny materac to podstawa

Jakość snu poprawią materace wysokoelastyczne. Oznacza to połączenie różnych sztywności pianek, które gwarantują optymalne podparcie dla całego ciała. To trwałość kształtu i długa żywotność, bo przecież to zakup na wiele lat. Właśnie dlatego warto zadbać o higienę i kupić praktyczny pokrowiec, który bez trudu zdejmiemy, wypierzemy i nałożymy ponownie. Każdy z nas ma indywidualne upodobania, które wraz z wiekiem coraz bardziej się precyzują. Szukamy wygody i komfortu, a naprzeciw naszym potrzebom wychodzi bogaty asortyment. Synonimem dobrego wypoczynku są materace kieszonkowe. W każdej kieszeni znajduje się sprężyna w kształcie walca, która jest niezależna od pozostałych. To więc maksymalne odprężenie i bezkonkurencyjna jakość. Kieszonka z tkaniny, a w niej niewielka sprężyna oznacza wysoką elastyczność i świetne dopasowanie do pozycji, w której śpimy. Mamy więc bardzo szeroki wybór i możliwość, aby wybrać dokładnie to, co jest zgodne z naszymi oczekiwaniami. 

SenSen – materace dla zdrowego snu.