Jaki program do faktur 2020?

0
141
odsłon

Już kilka miesięcy roku 2020 za nami. Przełom grudnia i stycznia to bardzo intensywny okres nie tylko dla księgowych, ale również dla przedsiębiorców. Trudno wtedy znaleźć czas na poszukiwanie i eksperymentowanie z oprogramowaniem w firmie. Dlaczego więc nie zrobić tego teraz, gdy mamy nieco więcej wolnego. Może jednym z najbliższych celów będzie poszukiwanie nowego programu do wystawiania faktur 2020, który będzie bardziej wpasowany w profil działalności firmy. Na niektórych forach przedsiębiorcy kierują uwagę na aplikację FakturaLight. Dlaczego?

Przyspieszenie działania i łatwość obsługi

Przedsiębiorcy najczęściej zadają sobie pytanie związane z dokumentacją, co zrobić by była prostsza i nie zajmowała tyle czasu? Odpowiedzią jest szybkie i intuicyjne oprogramowanie do wystawiania faktur. Jak takie znaleźć? Część przedsiębiorców jednoznacznie wskazuje właśnie na program do faktur FakturaLightw 2020 roku. Co takiego zachęciło ich do zainwestowania właśnie w ten soft? Duży ekran startowy, proste ikony kojarzące się z daną funkcją, szybkość działania i obsługa bez dodatkowego szkolenia czy wczytywania się w instrukcję. Przedsiębiorcy oraz użytkownicy podkreślają, że program FakturaLight ułatwił im pracę w prowadzonym biznesie. Co jeszcze oprócz łatwości obsługi?

Bieżące aktualizacje wprowadzające nowe zamiany w prawie

Prawo w Polsce zmienia się w błyskawicznym tempie. Szczególnie wszystkie ustawy i rozporządzenia dotyczące podatku VAT nieustannie przechodzą nowelizacje, a co za tym idzie również ewoluuje fakturowanie. W tym przypadku przedsiębiorcy także są zgodni, co do programu do faktur FakturaLight i wypunktowują kolejną zaletę – częste aktualizacje wprowadzające niezbędne zmiany w prawie. A takich od 2020 roku pojawiło się kilka – obowiązkowy split payment i adnotacja na fakturze mechanizm podzielonej płatności, faktura tylko do paragonu zwierającego NIP czy nowe oznaczenia towarów klasyfikacją CN. Do tego dochodzą jeszcze częste zmiany specyfikacji plików JPK. Program do faktur 2020 musi się więc nieustannie rozwijać, bo inaczej dokumenty mogą być zakwestionowane przez urząd skarbowy.

Ogólnodostępność, czyli fakturowanie na komputerze i w telefonie

Szybkość działania, łatwość obsługi i częste aktualizacje to ważne elementy w oprogramowaniu. Ale warto też dorzucić coś dla wygody – mobilność. Mobilność każdemu przedsiębiorcy kojarzy się z czymś innym, ale ogólnie wszystko sprowadza się do możliwości fakturowania w terenie. FakturaLight to program do wystawiania faktur nie tylko na komputery z systemem macOS i Windows. FakturaLight to również aplikacja mobilna na system Android, co oznacza że jest to program do faktur na telefon i tablet. Tutaj należy też dodać, że wszystkie dokumenty wystawione w telefonie synchronizują się z wersją desktopową. Otrzymujemy więc swoistą odmianę fakturowania online.