Limity bukmacherskie – czym są i jak ich uniknąć?

0
23
odsłon

Limity bukmacherskie to ograniczenia, jakie może nałożyć na gracza bukmacher. Mogą być nałożone na gracza lub na zakłady. W internecie użytkownicy bardzo często szukają odpowiedzi na pytanie, jak uniknąć limitów bukmacherskich. Na to i inne wątpliwości postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Gdzie można grać bez limitów bukmacherskich?

W wyborze zakładu bukmacherskiego, gdzie chcemy zarejestrować swoje konto, pomoże ranking zakładów bukmacherskich w Polsce. Poza wymienionymi w nim czynnikami należy wziąć pod uwagę wysokość nakładanych limitów bukmacherskich. Czy na polskim rynku bukmacherskim jest firma, która ich nie ustanawia? Na ten moment wszyscy legalni bukmacherzy posiadają limity bukmacherskie. Najwyższy limit ustanowila Fortuna, u której najwyższa możliwa do wygrania kwota, bezwarunkowo, wynosi teraz 601 000 zł.

Rodzaje limitów bukmacherskich

Bukmacher może nałożyć limit na dwa sposoby albo na konto gracza, albo na zdarzenie. Powodem nałożenia takich limitów zawsze będzie chęć zabezpieczenia się przed poniesieniem strat pieniężnych.

Limity na gracza

Dotyczą wyróżniających się swoją grą typerów. Zagrożeni są tylko ci gracze, którzy osiągają wysokie wygrane. Nie jest łatwo znaleźć się w tym gronie, ale kiedy już raz dostanie się limit, bukmacher stale obserwuje grę klienta, ponieważ postrzega go jako zagrożenie dla jego zarobku.

Limity na zdarzenie

Są to limity dotyczące określonej ligi, spotkania lub rynków z danego wydarzenia. Bukmacher nakłada wówczas maksymalną wygraną na zdarzenie.

Jak uniknąć limitów bukmacherskich?

Doświadczeni gracze przestrzegają kilku, bardzo prostych zasad, aby uniknąć limitów bukmacherskich. Wszystkie wymienione sposoby nie powodują konfliktu z bukmacherami, także bez wachania możesz z nich skorzystać.

Uważaj z wysokimi stawkami

Nie stawiaj kuponów tylko i wyłącznie za wysokie stawki. Zakłady bukmacherskie w pierwszej kolejności zwracają uwagę na tych, którzy obstawiają wysoko, a dodatkowo wybierają wysokie kursy i niższe ligi.

Nie graj ze stałymi stawkami

Różnicuj swoje stawki, raz obstaw za mniej, następnym razem za więcej. Staraj się nie zwrócić na siebie uwagi bukmachera. Oczywiście, jeśli Twoją stałą stawką będzie 10 zł, to nie ma powodów do obaw. Bukmachera interesują gracze obstawiający zawsze, tak samo wysokie stawki, np. o wartości kilku tysięcy złotych.

Różnicuj obstawiane przez siebie zakłady

Staraj się obstawiać w taki sposób, aby bukmacher nie widział w twoim zachowaniu żadnego utartego schematu działania. Obstawiaj różne zdarzenia, o różnych kursach, za różne stawki. Pamiętaj jednak, że kiedy bukmacher zauważy zbyt duże wahania stawek między zakładami, to również może wzbudzić jego podejrzenia.

Uważaj z zakładami arbitrażowymi

Bukmacherzy próbują uniemożliwić swoim graczom tzw. grę na arbitraż, czyli obstawianie różnych wyników danego zakładu u dwóch bukmacherów i zarabianie na różnicach kursowych. Jeśli będziesz podejrzany o stosowanie taktyki arbitrażu lub wykorzystywanie błędów bukmachera, na pewno nie unikniesz limitu. Pamiętaj, że nowo założone konta są bardziej kontrolowane, dlatego warto z początku zrezygnować z surebetów.

Nie przesadzaj z bonusami

Jeśli jesteś tzw. “łowcą bonusów” możesz się spodziewać, że prędzej czy później bukmacherowi nie spodoba się Twoja taktyka grania. Oczywiście, bonusy dla klientów bukmachera są promocją dla wszystkich i warto z nich korzystać. Jeśli jednak spróbujesz zakładać konta na członków swojej rodziny i wykorzystywać ciągle te same bonusy, to na pewno zwrócisz na siebie uwagę bukmachera i nie unikniesz konsekwencji.

Limity bukmacherskie – podsumowanie

Typerom może się wydawać, że coś takiego, jak “limity bukmacherskie” jest czymś całkowicie zbędnym. Jednak należy pamiętać, że zakłady bukmacherskie to również przedsiębiorstwa, które aby dalej prowadzić swoją działalność, muszą zarabiać. Dlatego właśnie bukmacherzy nie mogą sobie pozwolić na to, żeby jakiś gracz złamał ich system. Pamiętaj, że podejrzani są zwykle ci, którzy wygrywają bardzo wysokie stawki, da się w ich grze zauważyć pewną regularność, czy stosują arbitraż. Kiedy jednak jesteś regularnym graczem zakładów bukmacherskim i zwyczajnie obstawiasz dla własnej rozrywki, to możesz być spokojny.