Czy oprócz zakładów bukmacherskich – możemy jeszcze jakoś zabawić się u bukmachera?

0
76
odsłon

Wiadomo jaka jest sytuacja na świecie – koronawirus, wybuch w Libii, wybory prezydenckie – wiele osób jest bardzo rozgoryczonych aktualną sytuacją w 2020 roku. Jednakże dla tych, co mają wolne, bądź urlop, i chcą na chwilę zapomnieć o tym całym świecie, zapewne zainteresuje fakt, że bukmacherzy od ostatniego roku proponują bardzo ciekawą usługę, o której opowiemy wam za chwilę!

Zanim przejdziemy do meritum – kto takie coś proponuje?

Otóż wystarczy powiedzieć, że mowa tutaj o firmie, która nazywa się STS. Jest ona najstarszą firmą bukmacherską w Polsce. Warto jest tutaj zaznaczyć, że jest ona uznawana również za taką firmę, która posiada niemalże największy procent udziałów na Polskim rynku gier losowych. Ostatnio (bo w 2019 roku) STS zaproponowało swoim graczom nową, dość ciekawą usługę, która tak naprawdę z początku nie bardzo wiedziało jak promować, z tego powodu, że prawo jest dość mocno restrykcyjne, jeśli chodzi o marketing takich treści.

Betgames STS

Otóż nazwa tego produktu, to Betgames STS. Pojawiła się ona pod koniec 2019 roku i tak naprawdę zaczęła stanowić bezpośrednią konkurencję dla monopolu państwowego na legalne gry karciane online. Z drugiej strony jednak nie jest to taka forma gry, jaką większość osób by sobie życzyło, z racji tego, że ciężko jest uznać Betgames za całościowy produkt bukmachera STS, a bardziej musimy to uznawać za kreatywne omijanie prawa, z racji tego że każdy, kto ma ochotę zagrać w Betgames, oczywiście, może, ale sama gra polega na tym, że obstawiamy zakłady bukmacherskie na rękę, która wygra. Dla większości graczy może i jest to średnio zadowalająca opcja, jednakże za chwilę opowiemy Ci, na czym polega cały ambaras, więc dowiesz się, z jakiego powodu mamy taką a nie inną sytuację na rynku gier karcianych

Nowelizacja ustawy o grach karcianych

O tym temacie rozpisywać możemy się mniej więcej tyle, co bukmacherzy online o promocjach i innych tego typu sprawach na forach bukmacherskich. No ale do rzeczy. Mowa tutaj o nowelizacji ustawy, która regulowała tak naprawdę wszystko związane z grami karcianymi, ruletką czy automatami. Naturalnie gdyby nie wybuchła afera podsłuchowa, to zapewne potoczyłoby się to swoim tokiem, i jakoś zostałby wypracowany kompromis odnośnie prywatnych firm, które mogłyby je oferować legalnie w internecie. Ale politycy PO zechcieli jednak dostać coś od ,,prywaciarzy” – w zamian za takowe przywileje, więc naturalnie cała afera sprawiła, że z tego rozpędu ,,zamiatania pod dywan” zostało również zamiecione jakiekolwiek prawo prywatnych firm do oferowania kart online.

Krajowy monopolista

Otóż krajowym monopolistą w tym wypadku została… a jakże inaczej – państwowa spółka Totalizatora Sportowego. Bukmacherzy online byli zapewne bardzo niepocieszeni takową sytuacją, jednakże przez jakiś okres czasu (blisko 3 lata) nie było żadnej strony, przez którą gracze mogli grać w karcianki online. Dopiero z ostatnim rokiem pojawiła się strona Total Casino – która jest zarządzana właśnie przez Totalizatora Sportowego. Naturalnie od razu okazała się ona wielkim rozczarowaniem, z tego powodu, że nie dało się grać z żywym człowiekiem na przykład w pokera – wszystko robi się za pomocą algorytmu – co odbiera dużą ilość zabawy i element niepewności, bo co prawda z algorytmem również można wygrać, ale wygrywanie z maszyną jest o wiele mniej satysfakcjonujące, aniżeli wygrywanie z drugim człowiekiem.

Odpowiedź STS na problem

Ktoś w końcu musiał jakoś zagospodarować tą pustkę po stronach, które oferowały kiedyś karcianki online. Skoro Totalizator Sportowy się nie sprawdził – trzeba było zacząć liczyć na wolny rynek. Tak jak już wcześniej wspominaliśmy – STS ominęło prawo przy pomocy zakwalifikowania Betgames STS jako zakładów bukmacherskich, dzięki czemu problem z ,,legalnością” tego przedsięwzięcia został zażegnany. Naturalnie póki co nikt nie poszedł w ślady STS, przez co na razie STS jest monopolistą, jeśli chodzi o taką formę gry.

W co można pograć u Betgames STS?

Tak jak wcześniej napisaliśmy – możemy zagrać w pokera, bakarat, bądź też wojnę. Rozgrywka wygląda w ten sposób, że wystarczy, że postawimy zakład na rękę graczy, a pan bądź pani siedząca w studio będzie rozpoczynał/a rozgrywkę. Następnie po tym, jak rozgrywka zostanie zakończona, wtedy dowiemy się tak naprawdę, czy udało nam się wygrać, czy też nasze kupony były nietrafione. Co prawda nie jest to też absolutnie satysfakcjonująca opcja dla tych, co chcą zagrać w karty online, ale pokazuje to, że można ominąć prawo i monopol państwa, i nadal świetnie się bawić w legalny sposób, dlatego też teraz możemy jedynie czekać na rozwinięcie sytuacji, czy któraś firma nie pójdzie w ślady STS, i nie pokaże nam czegoś, co zadziwiłoby nie tylko reszty oferujących zakłady bukmacherskie, ale również i państwowego monopolistę (czyli Totalizatora Sportowego).

Co jeszcze możemy robić u bukmacherów?

Na pewno obstawiać zakłady specjalne, bądź też e-sport – od tego co będziemy robić, zależy jedynie od nas.