Jak działa kompresor śrubowy?

Jak działa kompresor śrubowy?

Kompresor jest urządzeniem, które z powodzeniem wykorzystuje się w wielu branżach. Pozwala szybciej wykonywać prace i wpływa na dobrą jakość. Sprężarka śrubowa jest zazwyczaj stosowana w przemyśle. Jak działa to urządzenie? Gdzie znajduje zastosowanie?

Działanie kompresora śrubowego

Kompresor śrubowy wpływa na usprawnienie pracy w przedsiębiorstwie i jest stosowany do codziennych prac. Główny mechanizm bazuje na dwóch śrubach, które ulegają obracaniu. Działanie wiąże się z wykorzystaniem powietrza, które początkowo jest wtłaczane do urządzenia. Kolejnym krokiem jest jego przejście przez filtr oczyszczający ze szkodliwych substancji. Następnie powietrze trafia do przestrzeni i ulega tłoczeniu, co pozwala uzyskać większą ilość powietrza w mniejszej objętości. Ostatni etap opiera się na uwolnieniu powietrza na zewnątrz pod wpływem wysokiego ciśnienia. Nie zapominajmy o tym, aby dobrać odpowiednie parametry, jakie mają znaczenie w zakładach przemysłowych, warsztatach samochodowych, czy firmach budowlanych. 

Jakie zalety ma sprężarka śrubowa?

Sprężarka śrubowa sprawdzi się tam, gdzie konieczne jest zastosowanie dużej siły powietrza w celu wykonania danej pracy. Urządzenie powinno cechować się wydajnością i odpowiednimi parametrami, jakie wpływają na usprawnienie pracy. Dzięki temu zaoszczędzimy pieniądze, gdyż wykorzystamy alternatywne źródło zasilania maszyn i urządzeń. Plusem jest też uniknięcie awarii sprzętów i praca tym samym tempem. Przepływ powietrza wiąże się z jednostajną mocą w całym układzie urządzeń. Nowoczesne technologia z pewnością przyspieszy zrealizowanie zlecenia i pozwala szybko obsługiwać to, co byłoby wykonywane wolniej w przypadku innych rozwiązań. 

Zastosowanie kompresora śrubowego

Jeśli chodzi o wykorzystanie sprężarki śrubowej, jest ona używana głównie w następujących miejscach:

  • Place budowy – sprężarka pomaga w wielu czynnościach i przyspiesza prace. Przydaje się w obsłudze innych sprzętów, tj. klucze udarowe, pistolet do tynkowania, urządzenia do szpachlowania. Modele stosowane na budowie są mobilne, dlatego mogą być zabierane w wiele miejsc. 
  • Przemysł – kompresory śrubowe są stosowane w wielu zakładach produkcyjnych. Dzięki temu można zaoszczędzić za pomocą dużej siły sprężonego powietrza, która napędza inne maszyny. Innym miejscem jest kolejnictwo, gdzie pociągi mogą mieć różne źródła pracy. Sprężarka zapewnia ciągłą dostawę paliwa napędowego. 
  • Lakiernie i warsztaty samochodowe – urządzenie nadają się do zasilania wszystkich urządzeń pneumatycznych, jakie są stosowane w warsztatach samochodowych. Na uwagę zasługuje kompatybilność ze szlifierkami, kluczami, czy pistoletami myjącymi. Użytkownik może zrealizować sporą liczbę zleceń w ciągu dnia i skrócić czas wykonania usługi. 
  • Dom – z zalet kompresora skorzystamy w użytku domowym. Bez problemu napompujemy koło w rowerze, czy wyczyścimy kosiarkę z zalegającej trawy. 

Serwisowanie urządzenia

Każda maszyna w tym także sprężarka śrubowa wymaga odpowiedniego serwisowania. Dzięki działaniom konserwacji możemy dłużej cieszyć się z wydajności i żywotności naszego kompresora. Systematyczne czyszczenie kompresora oraz wymiana części i regulacja maszyny w profesjonalnym serwisie zapewni długotrwałość naszego urządzenia. 

Sprężarki śrubowe są wydajnymi urządzeniami, które są stosowane w wielu miejscach. Pozwalają usprawnić wiele prac i działają bardzo sprawnie. 

Technologia Styl Życia