Przytulne i wygodne cztery kąty dla Malucha

0
948
odsłon

Planując urządzenie pokoju dla swojego dziecka, warto zadbać przede wszystkim o podstawowe przedmioty, które powinny się tam znaleźć. Główną kwestią jest wybór łóżka i materaca, które oprócz tego, że muszą być bezpieczne i wygodne, to wskazane jest, aby wizualnie podobały się dziecku i zachęcały go do samodzielnego spania.

5 podstawowy rzeczy, które muszą się znaleźć w pokoju dziecięcym

Na rynku znajdziemy łóżka, które przypadną do gustu nawet najbardziej wybrednemu Maluchowi. Są nimi przykładowo łóżko w formie samochodu czy zamku księżniczki. Oprócz tego elementu w pokoju dziecięcym powinna znaleźć się komoda, mała szafa i regał. Mogą one dopasowywać się stylem do łóżeczka lub być w naturalnych wzorach i kolorach. Jeśli dziecko jest w wieku przedszkolnym, warto zaopatrzyć pokoik również w stolik i krzesełko, przy którym będzie mógł rozwijać się manualnie czy artystycznie.

Dodatki – niezbędnik dziecięcego kącika

Każdy pokój dziecięcy powinien mieć miejsce, w którym dziecko mogłoby przechowywać zabawki, pluszaki czy klocki. Idealnie sprawdzą się do tego ozdobne plastikowe pudełka lub bardzo modne, ale również niezwykle bezpieczne, kosze plecione ze sznurka. Są nie tylko funkcjonalne – zmieszczą się tam wszelakie skarby każdego Maluszka, ale także stylowe i pasujące do każdego wnętrza. Warto ozdobić także ściany pokoju dziecięcego, używając do tego ramek ze zdjęciami czy plakatami o motywach bajkowych. Aby ściany zachowały swoją czystość oraz zaspokoiły artystyczne pomysły Malucha, dobrym pomysłem jest wydzielić miejsce i pomalować fragment ściany farbą tablicową. Dziecko zyska pole do zabawy, a rodzic spokój, że reszta ścian zostanie nietknięta. Jeśli chodzi o najmodniejszy obecnie element wystroju pokoju dziecięcego, to jest nim napis na ścianie z imieniem dziecka. Sprawdza się on nie tylko w pokoiku niemowlęcia, ale i starszego dziecka, bowiem tworzy unikalny charakter danego pokoju i jego właściciela.