Split payment a dobry program do faktur

0
657
odsłon

Ciągle zmiany w regulacjach prawnych mogą wywołać niemałe zamieszanie i chaos w dokumentacji prowadzonej przez przedsiębiorców. Aby ustrzec się przed błędami i prawidłowo fakturować warto zaopatrzyć się w dobre narzędzie.

Jaki program pomoże fakturować z wykorzystaniem split payment?

Wystawianie faktur jest procesem obecnym codziennie w firmie, przede wszystkim jeżeli dochodzi do wielu transakcji. Od 01.11.2019 wchodzą nowe zasady w zakresie obowiązku opłacania faktur z użyciem mechanizmu podzielonej płatności. Również sprzedawcy muszą przygotować się na zmiany. Dla niektórych grup towarów i usług przedsiębiorca będzie musiał podczas wystawiania dokumentu zawrzeć na nim dopisek o konieczności zastosowania MPP, czyli mechanizmu podzielonej płatności, inaczej split payment. Jest to ważne jeżeli właściciel prowadzonego biznesu chce być zgodny z obowiązującymi regulacjami i ustrzec się od nałożenia na niego sankcji finansowych. Aby móc wystawiać faktur zgodne ze split payment warto wyposażyć firmę w program Faktura Small Business Handel.

Program do faktur zgodny z przepisami

Faktura Small Business Handel to program do fakturowania, który jest aktualizowany na bieżąco przez MEGA-TECH o np. zachodzące nowelizacje w przepisach. Wprowadzane zmiany są korzystne da użytkowników, gdyż już teraz mogą oni wystawiać podstawowe rodzaje dokumentów czy generować pliki JPK. Przedsiębiorca, który wybierze program Faktura Small Business Handel ma w swojej firmie proste i funkcjonalne narzędzie do pracy. Program ten oszczędza czas i jest nastawiony na sprzedawcę jak i nabywcę. Przedsiębiorca może wysyłać dokumenty e-mailem do kontrahentów i z łatwością oznaczać je w programie np. kolorystycznie poprzez tworzenie kategorii lub przygotować przydatne kartoteki towarów czy klientów. Istnieją również opcje, które umożliwiają wprowadzenie do programu własnego logo, pieczątki czy zdefiniowanie stopki z danymi firmowymi i teleadresowymi. Program wyróżnia się ciekawymi analizami i statystykami. Każdy przedsiębiorca znajdzie w nim coś dla siebie.

Chcąc być w zgodnie z regulacjami prawnymi na pewno konieczne jest posiadanie odpowiedniego programu do fakturowania. Faktura Small Business Handel to dobry i właściwy wybór.