Co zrobić ze starą elektroniką i sprzętem AGD?

0
308
odsłon

Każdy z nas kiedyś stanął przed problemem pozbycia się starego sprzętu AGD i RTV. Jeżeli stary sprzęt jest sprawny, to możemy próbować go sprzedać, ale co zrobić, gdy nasza lodówka lub pralka nie działa? Nowy sprzęt bardzo łatwo kupić, natomiast stary może być problemem. Nie można tak po prostu wynieść starego sprzętu i położyć go pod śmietnikiem, bo wiąże się to z karami.

Co zrobić ze starym sprzętem AGD i RTV?

Najrozsądniejszą opcją pozbycia się niechcianego sprzętu jest znalezienie punktu skupującego uszkodzony sprzęt. Skup elektroniki i sprzętu AGD znajduje się praktycznie w każdym większym mieście. Stare sprzęty wystarczy zapakować na samochód i przewieźć do najbliższego punktu. Za nasz stary sprzęt otrzymamy gotówkę. Ilość pieniędzy, jakie dostaniemy zależy od wagi towaru, który oddajemy. Punkty skupu chętnie przyjmują różne artykuły gospodarstwa domowego, ponieważ są one następnie rozbierane na części a złom segregowany. Punkty skupu sprzedają później posegregowany złom firmom zajmującym się recyklingiem. Większość odpadów, które trafia do punktów skupu to surowce wtórne, które można wykorzystywać wielokrotnie po odpowiedniej obróbce.

Jeżeli nie chcemy tracić czasu na dojazd do punktu skupu lub nie mamy czym przewieźć wielkogabarytowych sprzętów, to trzeba się zorientować, kiedy przedsiębiorstwo gospodarki komunalnej zabiera z miejsc wyznaczonych zużytą elektronikę i sprzęt AGD. Firmy zajmujące się wywozem odpadów wyznaczają przeważnie raz w miesiącu dzień, w którym zbierają sprzęt wielkogabarytowy. Wystarczy tylko położyć stare artykuły w wyznaczonym miejscu i po problemie.

Gdzie szukać punktów skupu złomu?

Skup złomu to miejsce, które warto czasami odwiedzać, gdy nie mamy co zrobić ze złomem, który znaleźliśmy podczas porządków w garażu, piwnicy czy strychu. Takie miejsca przeważnie znajdują się na obrzeżach miast, więc nie rzucają się w oczy. Większość ludzi nie wie gdzie znajdują się skupu złomu. Większość firm zajmujących się tą branżą ma własną stronę internetową, więc najprościej przeszukać sieć wpisując odpowiednią frazę.

Gdy już raz odwiedzimy skup złomu, to zdamy sobie sprawę, że jest to dobre miejsce, gdzie możemy pozbyć się nie tylko starego sprzętu i złomu, ale również sprzedać powypadkowy samochód lub inny pojazd nienadający się już do użytku. Za wszystkie artykuły dostaniemy gotówkę, którą będziemy mogli przeznaczyć na zakup nowego sprzętu.

Scrap – najlepsze ceny skupu.