Wielozadaniowa folia stretch – zapakujesz w nią prawie wszystko

Wielozadaniowa folia stretch – zapakujesz w nią prawie wszystko

Mnóstwo rzeczy wymaga dłuższego przechowywania. Podczas tego czasu każdy  przedmiot narażony jest na działanie wilgoci oraz kurzu. Aby uchronić cenny towar przed niekorzystnym działaniem tego typu zanieczyszczeń, należy zaleźć skuteczny sposób zabezpieczenia. Z rozwiązaniem przychodzi folia stretch. Jest tak wielozadaniowa, że sprawdzi się niemal w każdym takim przypadku.

Folia stretch dlaczego jest tak popularnym materiałem?

Można ją spotkać niemal wszędzie. Najczęściej widujemy ją w marketach, gdzie całe palety z towarem są nią owinięte. Również nie raz zamawiając jakąś przesyłkę można spotkać. Się z tym, że paczka jest nią owinięta. Nie bez powodu folia stretch jest tak popularna. Można w nią 'zapakować’ każdy kształt. Ogromna paleta towaru z napojami? Nie ma problemu. Dzięki tego typu foli nawet tak ciężkie i niestabilne konstrukcje są w stanie utrzymać się w całości. Paleta owinięta w ten sposób jest zarazem stabilna i elastyczna. Dzięki czemu bez problemu radzi sobie z trudami transportu. Wszelkie wibrację i wstrząsy nie uszkadzają tak zabezpieczonej konstrukcji. Zastosowana na małych przesyłkach chroni przed działaniem wilgoci i drobnymi uszkodzeniami. Doskonała do zabezpieczania wielkogabarytowych i małych pakunków.

Przed czym chroni folia typu stretch?

To doskonały materiał do ochrony przed działaniem wilgoci. Dzięki czemu można ją zastosować do zapakowania świątecznych ozdób, które można przechowywać w piwnicy. Zabezpieczy ona całość przed zamoczeniem i kurzem. Folia typu stretch jest wyjątkowo elastyczna, a równocześnie bardzo wytrzymała. Dlatego można bez problemu owinąć nią meble podczas przeprowadzki. Ochroni je przez zakurzeniem i zarysowaniami. Dodatkowo jest doskonałym sposobem do zapakowania nietypowych kształtów. Dostosowuje się do każdej formy jaką chce się spakować.

Dlaczego jest lepszym wyborem niż zwykły karton?

Pakowanie w standardowe kartony nie chroni przechowywanych rzeczy w wystarczający sposób. Tego typu materiał narażony na działanie wilgoci, zwyczajnie ulegnie zniszczeniu. Przez co zapakowane rzeczy będą narażone na uszczerbek. Dodatkowo pudła kartonowe są podane na niekorzystne działanie kurzu. Przechowywanie w nich dużych rzeczy o nietypowych kształtach może być nieco kłopotliwe. Przez swoją typową formę mogą pomieścić mniej rzeczy, a przez co zajmować więcej miejsca. Dodatkowo opakowania kartonowe są mniej wytrzymałe i podatne na uszkodzenia.

Folia typu stretch (przykład: https://www.opako.com.pl/folia-stretch-cat-643) jest łatwo dostępnym materiałem do pakowania. Występuje w wielu rodzajach, dlatego łatwo ją odpowiednio dobrać w zależności od potrzeby. Doskonale zabezpiecza towar na czas transportu oraz rzeczy, które po prostu chce się przechować przez sezon. Jest wyjątkowo mocna, a zarazem elastyczna i rozciągliwa. Dopasowuje się do kształtu danej rzeczy, więc nie trzeba martwić się o dodatkowe opakowanie. Doskonały materiał dla osób, które często coś wysyłają, mają dużo rzeczy sezonowych wymagających przechowania. Doskonała w czasie przeprowadzki oraz w codziennym użytkowaniu.

Dom Styl Życia