Dobra inwestycja w nieruchomości

0
934
odsłon

Wiele osób inwestuje w nieruchomości. Jest to nadal otwarty rynek, na którym można zarobić sporo pieniędzy. Wielu inwestorów kupuje mieszkania, aby po wykonaniu remontu, sprzedać je za wyższą cenę. Są to tak zwane flipy.

Jaka powinna być cena mieszkania pod flipy?

Inwestorzy dzielą się w zasadzie na dwie szkoły. Jedni mówią, że zarabiają już przy kupnie mieszkania. To cena za jaką kupią mieszkanie, świadczy o tym, jak duży będzie z niego zysk. Druga szkoła, mówi że mieszkanie jest tyle warte, za ile zostanie sprzedane.

Nie wątpliwie i jedna i druga grupa ma racje. Cena jest najważniejszą wytyczną dla inwestora. Kupując mieszkanie po cenie rynkowej, nie można liczyć na duży zysk. Trzeba wziąć dodatkowo pod uwagę, wiele kosztów dodatkowych, związanych z kupnem a potem sprzedażą mieszkania, oraz cenę remontu. Więc jaka powinna być cena mieszkania? Na pewno dużo niższa od ceny mieszkań na rynku. Przeglądając oferty najlepiej mieć przygotowany swój kalkulator, według którego będziemy oceniać, czy inwestycja jest opłacalna. Zarobek na mieszkaniu, inwestorzy liczą od metra kwadratowego. Średnio za metr powinno to być około tysiąca złotych. Kupując więc mieszkanie 40 metrowe, powinniśmy zarobić na nim 40 tysięcy złotych. Ale jak policzyć wszystkie wydatki? Należy przeliczyć koszty remontu. Średnio będą one równe około 1000 zł za metr. Pozostaje ostatnia kwestia, czyli opłaty około zakupowe. Przyjmując, po raz kolejny, tysiąc złotych za metr, na pewno się zmieścimy w tej kwocie i zapewnimy pewne zaplecze, w razie gdyby mieszkanie wymagało większego wkładu.

Reasumując, najprostszym sposobem, na zysk z flpa, jest zakup mieszkania, po cenie o 3 000 złotych za metr niższej, niż cena rynkowa. Oczywiście wytrawni inwestorzy, mają swoje sposoby wyceniania nieruchomości. Jednak dla początkujących, jest to niezwykle wygodny i prosty sposób sprawdzenia, czy warto w nieruchomość zainwestować.