Spełnienie marzeń współczesnej kobiety – awans!

0
1068
odsłon

Ile ludzi, tyle opinii, a zarazem ile kobiet, tyle marzeń. Nie każda kobieta spełnia się w kuchni, przy desce do prasowania z żelazkiem w dłoni, z gromadką dzieci przy boku. Nie każda też o tym marzy. Są również takie, które nigdy nie odważyłyby się stworzyć rodziny, bo wiedzą, że albo się do tego nie nadają, albo nie miałyby na to wystarczająco dużo czasu.

Żona i matka? A może jednak kariera?!

Typowa kobieta XXI w. to taka, która nie tylko dba o siebie pod względem fizycznym, zdrowotnym czy umysłowym. To również kobieta sukcesu, spełniająca się w swojej pracy, odnosząca sukcesy, chwaląca się umiejętnościami, rozwijająca zakres swojej specjalizacji. Oprócz kobiet próbujących wszystkie te aspekty połączyć z prowadzeniem domu i pielęgnowaniem ogniska rodzinnego, są także takie, których jedynym celem jest podążanie za karierą. Chcą one udowodnić sobie i innym, że nie tylko mężczyźni mają możliwość rozwoju zawodowego bez względu na wszystko. Trzeba przyznać, że kobieta, która decyduje się na założenie rodziny, a w dłuższej bądź krótszej perspektywie czasu na dziecko, wypada z tak zwanego obiegu zawodowego. Inaczej postępuje kobieta marząca o karierze i pragnąca osiągnąć szczyty swoich możliwości w zawodzie, jaki wykonuje. Opcja taka zakłada w większości przypadków brak rodziny i dzieci, ponieważ wszelkie działania są podporządkowany realizacji planu zawodowego i pięcie się po szczeblach kariery. Kobiecie takiej nie wystarcza tylko bycie ładną lub mądrą, czy też bogatą. Sukces życiowy opiera na sukcesie zawodowym, chce pokazać swoją siłę właśnie na tym polu. Niejednokrotnie chce też udowodnić społeczeństwu, że jest tak samo albo i bardziej wartościowa od mężczyzny. Jednak nie tylko to jest powodem jej podążania ścieżką kariery. Zdarza się, że kobieta chciałaby być, oprócz bycia ekspertem w swym zawodzie, żoną i matką, ale decyduje się na rezygnację z tych ról i poświęca w całości karierze, pracy, kształcąc się przez całe swoje życie.

Każdy ma swój sposób na życie i na pewno nikogo nie można oceniać na podstawie jego wyborów. To, czy kobieta poświęci całe swoje życie wychowywaniu dzieci, czy jednak rozwijaniu życia zawodowego, zależy tylko i wyłącznie od niej samej. W każdym wypadku jest to świadomy wybór, który niesie za sobą swoje blaski i cienie.