Jak przechowywać kosmetyki?

0
465
odsłon

Każda kobieta ma bogatą kolekcję kosmetyków – m.in. kremów, olejków, balsamów, jak i produktów przeznaczonych do makijażu. Jeśli często wykonujesz makijaż i różne zabiegi pielęgnacyjne w domu, zadbaj o jakość swoich akcesoriów. W jaki sposób? Odpowiednie przechowywanie pozwoli im zachować jakość i świeżość na długo. Warto zainwestować w praktyczne pudełka, koszyki oraz profesjonalny kuferek na kosmetyki.

Porządek w kosmetykach a ich jakość

Zarówno codzienne oczyszczanie twarzy, zabiegi pielęgnacyjne, jak i makijaż czy manicure nie byłyby możliwe bez odpowiednich kosmetyków oraz akcesoriów. Większość z nich często aplikujemy na skórę, dlatego powinny być dobrej jakości i mieć jasny skład – ważna jest także data ich przydatności.

Łatwo mogą one stracić swoje właściwości, jeśli nie będą przechowywane w odpowiedni sposób. Podpowiadamy, jak zadbać o porządek w łazience i posegregować kosmetyki na różne grupy. Dobrym pomysłem jest przechowywanie kosmetyków do manicure osobno – jak lakiery, topy, pilniki, do oczu – jak cień do powiek w kremie, eyelinery, tusze itd. – do oczyszczania twarzy w osobnych przegrodach, pojemnikach czy półkach.

Profesjonalny kuferek na kosmetyki

Kuferki są urocze i kobiece, ale przede wszystkim bardzo praktyczne – pozwalają zachować porządek w kosmetykach i akcesoriach do makijażu, manicure i innych zabiegów. Do wyboru są różne modele – mniejsze i większe, na kółkach, a także profesjonalne kuferki na kosmetyki wyposażone w kółka, dzięki którym pozwalają one na mobilność – to ważne dla stylistek dojeżdżających do klientek oraz podczas wyjazdów turystycznych.

W kuferkach wygodnie przechowuje się kosmetyki, np. lakiery, kremy czy cień do powiek w kremie, a także inne ważne przedmioty. Można je trzymać w szafce albo na blacie w łazience, gdzie będą pięknie wyglądać i oszczędzać miejsce. Można dopasować model do łazienki lub wybrać spośród modnych fasonów i kolorów.

Pojemniki na kosmetyki

Dobrą alternatywą są też pojemne klasyczne organizery na kosmetyki oraz akcesoria używane podczas wykonywania różnych zabiegów. Można wybrać m.in. pudełko z pokrywą lustrzaną, kosze, komplety łazienkowe z drewna bambusowego. Warto o to zadbać, aby kosmetyki nie straciły cennych substancji aktywnych i świeżości. Pudełka na kosmetyki powinny stać daleko od grzejnika oraz okna.

Pojemniki pozwolą łatwo dbać o porządek i zabezpieczą wszystkie preparaty przed niekorzystnym działaniem światła dziennego. Poza tym jest to stylowy dodatek do łazienki albo sypialni.